MSI prichádza s novým radom základných dosiek čipsetu TRX40

MSI prichádza s novým radom základných dosiek čipsetu TRX40

MSI oznamuje uvedenie nových vlajkových modelov založených na čipovej sade TRX40 navrhnutej pre nové procesory AMD Ryzen Threadripper tretej generácie.

Tieto procesory sa vyrábajú pomocou 7nm technológie, podporujú zbernicu PCIe 4.0 a umožňujú použitie vysokofrekvenčnej veľkokapacitnej pamäte RAM. Základné dosky predchádzajúcej generácie založené na čipovej súprave X399 nie sú kompatibilné s procesormi tretej generácie Ryzen Threadripper, takže MSI ponúka tri modely rôznych kategórií: Creator TRX40, TRX40 PRO 10G a TRX40 PRO WIFI.

CREATOR TRX40

Základná doska Creator TRX40, navrhnutá tak, aby spĺňala najprísnejšie požiadavky multimediálnych profesionálov, ponúka vynikajúci výkon, odolnosť, sofistikované hardvérové ​​komponenty a vynikajúci vzhľad.

KOMPLETNÉ CHLADENIE

Dobré chladenie je kľúčom k stabilnej prevádzke celého počítača, najmä pokiaľ ide o vlajkové procesory. Preto majú výkonové prvky základnej dosky Creator TRX40 veľký hliníkový chladič, ktorý je doplnený tepelnou trubicou. Čipová súprava je chladená špeciálnym chladičom Frozr vybaveným ventilátorom s vrtuľovými lopatkami s dvojitými guľôčkovými ložiskami, ktorý je mimoriadne odolný a vytvára zvýšený prietok vzduchu. Pre tri sloty M.2 a v nich nainštalovaných úložiskách sú k dispozícii dva chladiče M.2 Shield Frozr.

LIGHTNING GEN 4

Sloty PCIe na nových základných doskách MSI zodpovedajú štandardu PCIe 4.0 s priepustnosťou až 64 GB/s. Zároveň sa zachováva spätná kompatibilita so zariadeniami predchádzajúcich generácií. Grafické sloty PCIe majú ďalšie spájkovacie body a sú vystužené oceľovými prvkami (technológia Steel Armor), čo umožňuje použitie veľkých grafických kariet bez rizika poškodenia. Okrem toho táto konštrukcia poskytuje ochranu pred elektromagnetickým rušením. Creator TRX40 má tiež tri porty M.2 so šírkou pásma až 64 GB/s na pripojenie moderných úložísk.

Priame digitálne napájanie s technológiou CORE BOOST

Základná doska tvorcu TRX40 implementuje 16-fázový systém napájania s dvoma 8-kolíkovými konektormi, ktoré sú schopné dodávať prúd až do 70A. Okrem prvotriednej základne prvkov a optimalizovaných obvodov napájania pokrýva exkluzívna technológia Core Boost množstvo riešení zameraných na zlepšenie celkovej energetickej účinnosti a zlepšenie stability napájania procesora.

Najnovšie SIEŤOVÉ vybavenie

Základná doska Creator TRX40 má dva ethernetové sieťové regulátory, z ktorých jeden vyhovuje štandardu 10G Ethernet a ponúka veľkú šírku pásma (až 10 Gb/s) s nízkou latenciou. Ak používate kompatibilnú infraštruktúru, umožňuje vám okamžitý prenos veľkého množstva dát cez káblovú sieť, napríklad 4K video alebo obrázky, čo osloví profesionálov, ktorí často pracujú s obrovskými súbormi. Prítomnosť dvoch ethernetových rozhraní vám okrem toho umožňuje zvýšiť celkovú priepustnosť, rovnomerne rozdeliť záťaž alebo zabezpečiť odolnosť sieťového pripojenia voči chybám. Na tejto základnej doske je tiež zabudovaný bezdrôtový modul Wi-Fi 6 AX s technológiou MU-MIMO.

MAXIMUM USB PORTOV

Základná doska Creator TRX40 je vybavená 19 portami USB, takže k nej môžu profesionáli ľahko pripojiť všetky potrebné periférne zariadenia. Niektoré porty navyše vyhovujú štandardu USB 3.2 Gen2x2, ktorého šírka pásma predstavuje štvornásobok rozšíreného USB 3.2 Gen1. Inými slovami, prenos dát cez toto rozhranie bude omnoho rýchlejší, čo šetrí čas používateľa. V súčasnosti je už predstavených veľa zariadení s podporou USB 3.2 Gen2x2.

TRX40 PRO 10G A TRX40 PRO WIFI

Základné dosky TRX40 PRO 10G a TRX40 PRO WIFI, navrhnuté pre profesionálov a administratívnych pracovníkov, sú vybavené optimalizovaným 12+3 fázovým digitálnym napájacím systémom s párom 8-kolíkových konektorov EPS-12V. Na výkonových prvkoch je nainštalovaný nadrozmerný chladič. V kombinácii s tepelnou trubicou a chladičom chipsetov Frozr poskytuje dobré chladenie pri použití výkonných procesorov. Chladenie je zabezpečené aj v prípade úložísk pripojených k slotom Lightning Gen 4 M.2: oba sloty sú vybavené chladičom M.2 Shield Frozr.

Na oboch modeloch, TRX40 PRO 10G a TRX40 PRO WIFI, je implementované rozhranie Lightning USB 20G s rýchlosťou prenosu dát až 20 Gb/s. Káblové pripojenie k počítačovej sieti sa vykonáva cez dva porty: 2,5 G a Gigabit Ethernet. TRX40 PRO 10G je navyše dodávaný s voliteľným adaptérom 10G Super LAN, ktorý podporuje ešte vyššie prenosové rýchlosti cez káblové siete. Model TRX40 PRO WIFI je zasa vybavený bezdrôtovým modulom Wi-Fi 6 AX s technológiou MU-MIMO, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi štandardmi Wi-Fi výrazne zvýšil šírku pásma.

Oba modely obsahujú aj kartu M.2 XPANDER-Z GEN 4, ktorá ponúka pár slotov M.2 pre jednotky SSD a poskytuje chladenie pripojeným zariadeniam pomocou chladiča s ventilátorom.

Zdroj: MSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk