Sapphire predstavuje svoju grafickú kartu NITRO+ RX 5700 XT

Sapphire predstavuje svoju grafickú kartu NITRO+ RX 5700 XT

SAPPHIRE Technology oznamuje vydanie dlho očakávanej grafickej karty NITRO+ RX 5700 XT pre používateľov, ktorí potrebujú grafickú kartu s bezkonkurenčnou spoľahlivosťou a výkonom.

Vynikajúci výkon so zrýchlením NITRO

Grafická karta NITRO+ RX 5700 XT vám umožní vychutnať si maximálne ponorenie do 4K hier. GPU zahŕňa 2560 stream procesorov pracujúcich s tromi nastaveniami taktov, vrátane turbofrekvencie 2010 MHz a hernej frekvencie 1905 MHz. Najnovší vysokorýchlostný 8 GB pamäťový modul GDDR6 s efektívnou taktovacou rýchlosťou 14 Gbit/s a podporou pre PCI Express 4.0 poskytuje dvojnásobné pásmo frekvencií pre skvelý zážitok z hry.

Prepínač BIOSu v softvéri TriXX

Vďaka funkcii najnovšej verzie softvéru TriXX môžu hráči, ktorí používajú prepínač na boku karty, prepínať nielen medzi rôznymi režimami BIOSu s maximálnym výkonom alebo minimálnym hlukom, ale tiež si môžu vybrať, ktorý systém BIOS chcú používať. V režime „Sekundárny“ alebo „Tichý“ klesá frekvencia a zvyšuje sa povolená teplota grafickej karty, čo zaisťuje tichšiu prevádzku. V tomto režime grafická karta pracuje s turbofrekvenciou do 1925 MHz a hernou frekvenciou do 1815 MHz.

Chladiaci systém Tri-X

Vďaka modernému dizajnu radiátorov je riešenie Tri-X jedným z najúčinnejších chladiacich systémov SAPPHIRE. Za odvádzanie tepla sú zodpovedné tri najnovšie tiché ventilátory s dvojitými guľovými ložiskami. Ventilátory umiestnené na okrajoch, ktoré majú mierne väčší priemer, sa otáčajú proti smeru hodinových ručičiek a menší, stredný ventilátor, sa otáča v smere hodinových ručičiek, čo zaisťuje optimálne prúdenie vzduchu. Zapustené rebrá na ventilátoroch pomáhajú zvyšovať prúdenie vzduchu prúdiaceho do konvekcie, čo umožňuje Tri-X udržiavať teplotu maximálne 75°C počas hry a pracovať o 13 dBA tichšie. Použitie subsystému fázového digitálneho napájania 8+1+2 umožňuje NITRO+ RX 5700 XT naplno využiť plný potenciál hernej architektúry AMD RDNA. 

Inteligentné riadenie ventilátora SAPPHIRE poskytuje riadenie rýchlosti ventilátora pre kartu NITRO+ RX 5700 XT, aby udržal GPU, pamäť, PWM a ďalšie komponenty pri najnižšej teplote, optimálne vyvážil výkon a úroveň hluku. Pokročilý systém pripojenia Quick Connect Fan uľahčuje vyberanie, čistenie a výmenu ventilátorov vďaka bezpečnému upevneniu pomocou jedinej skrutky. 

Lepšia voľba pre hráčov

Kondenzátory s dlhou životnosťou, ochrana poistiek a robustná konštrukcia DPS použitá v celej rade grafických kariet zaručujú stabilný, spoľahlivý a dlhodobý výkon. Každá karta je vybavená robustným systémom chladenia modulov VRM - robustným chladením VRM a na backplate je termálna vrstva s vysokou tepelnou vodivosťou, ktorá ďalej zvyšuje odvádzanie tepla. Jedným z najviac zahrievaných komponentov najnovšej generácie grafických kariet sú pamäťové čipy. Pre chladenie pamäte používa NITRO+ RX 5700 XT integrované riešenie robustného chladenia pamäte založené na špeciálne vyvinutom nezávislom chladiacom module. 

Okrem toho je NITRO+ RX 5700 XT vybavená robustným a štýlovým hliníkovým backplatom so vstavanou funkciou ARGB, ktorá poskytuje mimoriadnu tuhosť, aby sa zaistili žiadne ohyby a ochrana pred prachom. Pomáha tiež ochladzovať grafickú kartu a zlepšuje odvádzanie tepla.

Zvýraznite krásu

Hráči, ktorí vlastnia NITRO+ RX 5700 XT, majú teraz možnosť upgradovať na nové ventilátory SAPPHIRE ARGB. Táto dodatočná aktualizácia bola vyvinutá špeciálne pre grafickú kartu NITRO+ RX 5700 XT a umožňuje vám zvýšiť počet podsvietení a zvýšiť ARGB funkcionalitu karty. Dva veľké (95x15 mm) ventilátory a jeden menší ventilátor (87x13,5 mm) môžu poskytovať osvetlenie RGB s 16,8 miliónmi farieb, tieto vysokovýkonné ventilátory s priesvitnými lopatkami sú vybavené dvojitými guľovými ložiskami pre dlhšiu životnosť. Zaručujú vynikajúce prúdenie vzduchu a zníženie hluku, ako aj vylepšujú vzhľad vášho herného počítača. SAPPHIRE navyše chápe túžbu niektorých hráčov po LED v celom PC systéme. Na konci dosky je k dispozícii 3-kolíkový konektor, ktorý vám umožňuje synchronizovať ovládanie LED diód ARGB z NITRO+ RX 5700 XT a základnej dosky PC. Hráči si môžu vybrať, či grafické karty budú nezávisle ovládať podsvietenie RGB alebo či preberie kontrolu základná doska. 

Pôsobivá funkčnosť

SAPPHIRE umožňuje hráčom vyťažiť maximum zo svojich grafických kariet a softvér SAPPHIRE TriXX je kľúčom k uvoľneniu týchto schopností. Softvér SAPPHIRE TriXX s aktualizovaným a jednoduchým rozhraním má množstvo nových a vylepšených funkcií, vrátane inteligentnej grafickej karty, ktorá zabezpečuje, že funkcie, ktoré nie sú podporované touto konkrétnou kartou SAPPHIRE, sa v rozhraní nezobrazia. Nová funkcia zrýchlenia TriXX Boost umožňuje hráčom zvoliť si spustenie hry s nižším rozlíšením, aby sa zlepšil výkon hry na konkrétnom hardvéri. Tradične dostupné možnosti rozlíšenia sú obmedzené malým súborom parametrov. Pri používaní produktu TriXX Boost sa vytvoria ďalšie užívateľské povolenia na základe výberu hráča, ktorý presnejšie vyváži pomer medzi kvalitou a výkonom. 

Funkcia TriXX Boost umožňuje hráčom spúšťať hry s vyšším FPS, znižujúc rozlíšenie a zmenšením výsledného obrazu videa integráciou Radeon Image Sharpening. Tento výkonný nástroj sa nielen ľahko používa, ale poskytuje aj zvýšenie výkonu o 19% v hre 3D Mark Fire-Strike a 14% v obľúbených hrách z rozlíšenia 2560x1440 na 2304x1296; alebo vylepšenia výkonu až o 25% v 3D Mark Fire-Strike a až 14% v hrách pri nastavovaní rozlíšenia z 3840 x 2160 na 3456 x 1944.

NITRO+ RX 5700 XT výrazne rozšíruje a vylepšuje funkčnosť pomôcky TriXX NITRO Glow. Logá v hornej časti karty a na zadnom paneli sú doplnené efektmi LED ARGB, ktoré vám umožňujú úplne prispôsobiť vzhľad. K dispozícii sú rôzne režimy, vrátane režimu dúhy a schopnosti úplne vypnúť podsvietenie LED. Nový režim vizualizácie zvuku synchronizuje zvukové efekty hry alebo filmu s LED diódami ARGB grafickej karty, čím vytvára ešte lepšiu atmosféru.  Obslužný program SAPPHIRE TriXX Fan Check implementovaný v NITRO+ RX 5700 XT nepretržite monitoruje činnosť ventilátorov Tri-X, aby potvrdil optimálny režim.

Zdroj: Sapphire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk