NVIDIA RTX Broadcast Engine prináša streamerom funkcie využívajúce AI

NVIDIA RTX Broadcast Engine prináša streamerom funkcie využívajúce AI

Ide o súbor nových SDK, ktoré ponúkajú funkcie štylizovaných filtrov, rozšírenej reality a simulácie zeleného plátna využívajúce AI. Zároveň prebieha spolupráca s poprednými vývojármi streamovacích aplikácií na integráciu týchto funkcií do ich softvéru a plug-inov.

Nové SDK obsahujú:

  • RTX Greenscreen, ktorý dokáže v reálnom čase odstrániť pozadie na obraze z webkamery. Vďaka tomu je možné ocitnúť sa priamo v živom vysielaní. AI model funkcie RTX greenscreen rozpozná človeka od pozadia a hráči si tak budú môcť pohodlne užívať funkcie zeleného plátna bez nutnosti si ho kupovať.
  • RTX AR vie detekovať tváre a ich časti, ako napr. oči alebo ústa a dokonca modelovať povrch tváre. Vďaka tomu bude možné používať efekty rozšírenej reality v reálnom čase za využitia bežné webkamery. Vývojári toho môžu vyžiť pre vytvorenie zábavných a pútavých AR efektov, napr. ovládanie 3D charakterov pomocou tváre alebo 3D obsah zobrazený cez tvár.
  • RTX Style Filters využíva AI techniku ​​zvanú "prenos štýlu" k transformácii vzhľadu a celkového dojmu zo záberov zhotovovaných webkamerou na základe štýlu iného obrázku. Stlačením príslušnej klávesy je možné jednoducho štylizovať video podľa známej maľby alebo napríklad obrázku s témou obľúbenej hry.

Zdroj: NVIDIA, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk