Cooler Master uvádza počítačové skrine Silencio S400 a S600

Cooler Master uvádza počítačové skrine Silencio S400 a S600

Nové skrine boli navrhnuté ako konkurencieschopné drahšiemu segmentu. Séria Silencio tak ďalej vylepšuje svoje známe silné stránky, optimalizuje ticho a tepelnú účinnosť.

Dizajn

Minimalistický zovňajšok počítačovej skrine zahaľuje jej komplexnú stránku. Skrytá ventilácia a tesne priliehajúce panely naznačujú moderné poňatie zachovávajúce citlivý charakter kompletnej série. Celková modularita ovplyvňuje výkon a funkčnosť. Vrchný panel možno zamerať na vetranie alebo odtienenie hluku, zatiaľ čo predný panel je prispôsobiteľný vďaka obojstranným pántom. Takmer neviditeľný rám predného panelu navrhnutý pre voľné prúdenie vzduchu charakterizujú prázdne stĺpce medzi dvierkami a telom. Ďalšie konštrukčné detaily dotiahnuté k dokonalosti minimalizujú hluk, maximalizujú účinnosť chladenia a dokresľujú sofistikovaný, jemný dizajn.

Hlavnými prednosťami sú:

  • Materiál tlmiaci zvuk - Použitý materiál, resp. kombinácia jemnej peny, masívnych vinylových platní, všetkých kovových panelov a predných kovových dvierok tlmí hluk predinštalovaných ventilátorov a zdroja.
  • Tvrdené sklo alebo kov tlmiaci zvuk - Nové modely Silencio sú dostupné v dvoch variantoch. Panely z priehľadného tvrdeného skla umožnia ukázať celú zostavu, zatiaľ čo kovové panely lepšie tlmia hluk.
  • Odnímateľný vrchný panel - Vrchný panel možno odňať pre zlepšenie prúdenia vzduchu alebo ho nechať na mieste pre redukciu hluku.
  • Zameniteľné kovové predné dvierka - K dispozícii sú obojstranné ľahko zameniteľné pánty umožňujúce ľavé aj pravé prevedenie.
  • Univerzálny HDD rámček (verzia S400) - HDD rámik možno premiestniť na prednú stranu pre čistejšie prevedenie, do zadnej časti pre uvoľnenie priestoru pre radiátor alebo ho kompletne vybrať.
  • Čítačka SD kariet - I / O panel ponúka bohatú konektivitu vrátane čítačky SD kariet.
  • Headset jack konektor - Jeden 4-pólový jack konektor poskytuje ako audio signál do slúchadiel, tak vstup pre mikrofón.
  • Ventilátory - Dva 120mm PWM predinštalované ventilátory majú pogumovaný rámik redukujúci hluk. K pripojeniu ďalších ventilátorov je k dispozícii jeden 4pinový 1-to-3 rozdeľovač.
  • Podpora grafických kariet s dĺžkou až 398 mm - Počítačové skrine Silencio ponúkajú dostatok priestoru pre najnovšie grafické karty.

Technológia

Za jednotlivými panelmi sa ukrývajú starostlivo umiestnené materiály tlmiace hluk. Tieto materiály prešli testami Cam64 od spoločnosti Sorama. Cam64 zobrazuje hluk, vibrácie a rezonančné krivky cez niekoľko vysoko citlivých mikrofónov. V porovnaní s klasickými zvukomermi ponúka vizualizácia hluku hlbší pohľad na dynamiku zvuku a jeho vplyv na kostru a panely počítačovej skrine Silencio. Detailný pohľad na maximá zvukového spektra pomáhalú identifikovať najvýraznejšie frekvencie v danom rozsahu. Meranie a analýza získaných dát viedla k umiestneniu materiálov tlmiacich zvuk. Tieto potom sú kombináciou s odlišnou hustotou, aby eliminovali špecifické frekvenčné rozsahy. Špeciálne materiály integrované do jednotlivých miest dosahujú lepšie výsledky než použitie jedného druhu v celej skrini.

Cena a dostupnosť: Cooler Master Silencio S400 a S600 budú k dispozícii u lokálnych predajcov na začiatku júla 2019 za odporúčanú koncovú cenu 79,99 euro, resp. 89,99 euro. Verzia s tvrdeným sklom potom za 89,99 euro a 99,99 euro.

Zdroj: Cooler Master

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk