Na Game Days Trnava príde Bryce Johnson z Microsoftu. Budete si môcť vyskúšať aj chystané slovenské hry

Na Game Days Trnava príde Bryce Johnson z Microsoftu. Budete si môcť vyskúšať aj chystané slovenské hry

Videoherný festival Game Days Trnava privíta už tento štvrtok počas troch dní hviezdnych herných vývojárov od USA až po Česko. Medzi prvými na svete si tiež budete môcť vyskúšať aj rozpracované hry slovenských štúdií a tvorcov. Okrem toho budú workshopy, game jam, veľký herný kvíz, "programovanie" hier v Power Pointe, ale aj koncerty a párty.

Jednou z hlavných hviezd videoherného festivalu Game Days bude člen Xbox Teamu Bryce Johnson. Vďaka jeho bohatým skúsenostiam dnes môžu tisíce znevýhodnených hráčov hrať hry omnoho jednoduchšie. Bol totiž jedným z kľúčových členov tímu, ktorý vyvinul asistenčnú funkciu Copilot pre Xbox One. V súčasnosti pracuje na ovládači Adaptive Controller, ktorý sľubuje revolúciou v hraní pre hráčov so zdravotnými ťažkosťami. Za ostatných spíkrov spomenieme napríklad režiséra cutscén pre Witchera 3 a Assasin's Creed Davida Ringeisena, šéfa slovenského štúdia Games Farm Petra Nagyho, ktorý stoji za Shadows Awakenings alebo vývojára Toma Kaila zodpovedného za hru roka 2014 podľa časopisu TIME - 80 Days.

Nielen znalosťami herných tvorcov však žije herný festival a Game Days je o zábave, rovnako ako o silných a zaujímavých ľuďoch z videoherného priemyslu. Zaručený kopec zábavy vás čaká napríklad pri game jame, kde sa bude vytvárať funkčná hra len za pomoci Power Pointu. Áno, aj v tomto kancelárskom softvéri sa dá vytvoriť hra, chce to len poriadnu dávku fantázie.

Hrám, hráš, hráme

Na Game Days sa bude samozrejme aj hrať na všetky spôsoby. Budete si môcť vyskúšať hry, na ktorých pracovali prednášajúci spíkri. Bude aj obľúbené večerné hranie. Vďaka showcase si tiež budete môcť zahrať rozpracované slovenské hry medzi prvými hráčmi na svete a dať cennú spätnú väzbu priamo ich tvorcom.

Na cestu po slovenskom videohernom praveku vás zoberie Jaroslav Švelch na svojej interaktívnej výstave Czechoslovak 8-bit Underground. Budete si na nej môcť zahrať hry z konca 80-tych rokov, ktoré vznikli ako spôsob odporu proti komunizmu a ich tvorcovia za ne mohli ísť vtedy do väzenia. Táto výstavu bude aj na zamyslenie.

Poriadne tvrdo budete musieť premýšľať aj pri veľkom hernom kvíze, ktorý bude večer v pestrofarebne nasvietených priestoroch trnavského Nádvoria, kde Game Days Trnava začína už tento štvrtok a potrvá až do nedele (30.5. – 2.6.). Každé ráno si budete navyše môcť dať vývojárske raňajky a večer diskutovať s hernými vývojármi, dizajnérmi a novinármi diskutovať o čom chcete. Každý večer bude aj koncert a párty. Zahrá Stroon, Nightcall DJ’s, Future Sounds of Petržalka, chalani z Grand Beats Production, Fendi a United Gameboys of Bratislava.

Viac sa dozviete na našich stránkach: www.gdays.sk 
Zoznam spíkrov a hostí nájdete na: www.gdays.sk/hostia
Vstupenky na festival si môžete kúpiť tu: www.gdays.sk/vstupenky

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk