Novinka NVIDIA Studio by mala podporiť výkonnosť miliónov tvorcov

Novinka NVIDIA Studio by mala podporiť výkonnosť miliónov tvorcov

Platforma prepája grafické karty RTX a NVIDIA Studio Stack na optimalizáciu výkonu a spoľahlivosti. Novinku podporí 17 nových "RTX Studio" notebookov.

NVIDIA odhalila NVIDIA Studio, platformu, ktorá má dramaticky vylepšiť výkon a spoľahlivosť vysoko výkonných PC, na ktoré spolieha 40 miliónov tvorcov po celom svete, či už pracujú online alebo v kreatívnych štúdiách.

NVIDIA Studio kombinuje grafické karty RTX spolu so sadou NVIDIA Studio Stack obsahujúce špecializované SDK a dedikované Studio ovládače. K podporeniu novej platformy bolo na tohtoročnom ročníku veľtrhu Computex predstavených 17 RTX Studio notebookov od siedmich najväčších výrobcov PC. Všetky spĺňajú hardvérové ​​a softvérové ​​požiadavky potrebné na získanie novej značky "RTX Studio". Vďaka nej tvorcovia ľahko spoznajú notebook, ktorý im umožní efektívne pracovať.

Notebooky obsahujú nové grafické karty Quadro RTX 5000, 4000 a 3000, rovnako ako GeForce RTX 2080, 2070 a 2060. Grafické karty RTX akcelerujú tvorbu obsahu od úpravy videa po 3D rendering s výkonom až 7x väčším ako MacBook Pro. Notebooky s Quadro RTX 5000 ponúknu 16 GB grafickej pamäte, čo je v kategórii notebookov aktuálne najvyššia hodnota. Vďaka tomu bude možné využiť pokročilé pracovné postupy s využitím viacerých aplikácií a použiť veľké 3D modely, čo by inak v prenosnom zariadení nebolo možné. Veľká časť týchto notebookov ponúkne precízny 4K displej a technológiu NVIDIA Max-Q umožňujúcu spojiť neuveriteľný výkon s dlhšou dobou prevádzky na batériu a dizajnom, ktorý je tenký a zároveň ľahký.

NVIDIA Studio Stack

NVIDIA Studio Stack je sada softvéru, ktorá poskytuje tvorcom digitálneho obsahu najlepší možný výkon aj spoľahlivosť pri práci s kreatívnymi aplikáciami. Zahŕňa sady NVIDIA Studio SDK a API pre vývojárov aplikácií a tiež NVIDIA Studio ovládače pre tvorcov. Sady Studio SDK sú určené k akcelerácii renderingu, úprav a spracovaniu videa, 2D vektorových animácií a ďalších funkcií. Využitie CUDA-X AI platformy, priemyselného štandardu pre vývoj umelej inteligencie, umožňuje vývojárom kreatívnych aplikácií využiť AI k automatizácii repetitívnych úkonov, ktoré tvorcom zaberajú čas. Patrí medzi ne napríklad upscaling obrázkov, tagovanie fotografií alebo prispôsobenie farieb vo videách.
 
Ovládače NVIDIA Studio prechádzajú rozsiahlym testovaním v rámci mnohých pracovných postupov využívajúcich niekoľko aplikácií v rôznych ich revíziách od vývojárov ako Adobe, Autodesk, Avid, Blackmagic Design, Epic, Maxon a Unity.

Počnúc dnešným dňom, najnovšie NVIDIA Studio ovládače poskytujú optimálnu podporu pre najnovšie verzie popredných kreatívnych aplikácií, vrátane Autodesk Maya 2019, Autodesk 3ds Max 2020, Blackmagic Design DaVinci Resolve 16, a Daz3D Daz Studio.

Dostupnosť a cena: RTX Studio notebooky budú dostupné od júna od popredných výrobcov, medzi ktorých patrí Acer, ASUS, Dell, GIGABYTE, HP, MSI a Razer. Ceny začínajú na 1.599 USD a budú sa líšiť na základe dizajnu navrhnutom partnermi, funkciách a regiónu.

Zdroj: NVIDIA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk