Majstrovstvá Českej republiky 2018 v počítačových hrách sú tu už tento víkend!

Majstrovstvá Českej republiky 2018 v počítačových hrách sú tu už tento víkend!

Najväčšia česká esport udalosť tohto roku sa nezadržateľne blíži a organizátori sľubujú, že zúčastnení budú svedkami toho, ako sa pretvára esport história.

Podujatie bude plné napínavých súbojov, či už z počítačového alebo mobilného sveta. Majstrovstvá ČR budú prebiehať od piatku 9. novembra 2018 až do nedele 11. novembra 2018. Akcia sa bude konať na výstavisku v Brne. Ide o ôsme Majstrovstvá Českej Republiky. Na podujatí nebudú chýbať ani profesionálni hráči, tám pádom sa môžete tešiť na hračov ako Frozen, Dev7l či Zedko. V League of Legends sa pobije o víťzstvo aj známy tím so skúsenosťami z EU Masters eSuba.

Vďaka spoločnosti NVIDIA sa na podajtí objaví aj hra PUBG, ktorá je na česko-slovenskej scéne veľmi populárna. Účastníci budú svedkami finále v PUBG, ktoré sa bude konať v sobotu 10. novembra 2018 na výstavisku v Brne, pavilón B. Ide o historicky prvý turnaj v hre PlayerUnknown’s Battlegrounds a teda budete svedkami úplne prvého víťaza na Majstrovstvách Českej republiky 2018. Víťaz získa hotovosť v sume 100 000 Kč a titul oficiálneho majstra ČR v PUBG za rok 2018. Na oficiálnej stránke si môžete pozrieť, ktoré tímy sa kvalifikovali do offline finálne. Finále bude vysielané aj na platforme Twitch (kanál NVIDIAGeForceCZ), takže ak máte záujem nezabudnite si pozrieť harmonogram, ktorý nájdete v popise Twitch kanálu. 

Fanúšikovia videohier budú mať možnosť v priebehu festivalu Life! v pavilóne B vyskúšať nové grafické karty NVIDIA GeForce RTX. To znamená, že budú mať možnosť vyskúšať technológie ray-tracing aj DLSS, ktoré momentálne ponúkajú len grafické karty GeForce RTX.

Samozrejmosťou sú aj českí streameri, youtuberi, cosplayeri, komentátori, analitici a ďalšie zvučné mená českej hernej scény. Je veľmi pravdebodobné, že sa stretnete aj s osobnosťami ako blade, Dev1, CzechCloud, Herdyn, Mazarini, Mozilla, shadye atď.. Určite sa nebudete nudiť, pretože k dispozácii bude 100 voľných PC a 100 voľných herných konzol. Prichystané pre vás budú aj stánky predných výrobcov rôznych vychytávok s najnovšími produktmi na trhu.

Budete môcť navštíviť aj festival s názvom Life!, ktorý bude prebiehať v ďalších častiach výstaviska v Brne. Na podujatí bude okrem hier aj veľké množstvo rozhovorov s osobnosťami, rôzne súťaže a môžete navštíviť aj stánky s virtuálnou realitou. Samozrejme, že takéto veľké podujatie má aj kvalitných generálnych partnerov ako HAL3000, Lenovo Legion, Alza.cz a Semtex. Hlavnými partnermi sú MSI, AOC Gaming, WD Black, E-BLUE a MARVO. Majstrovstvá v mobilných hrách podporuje Vodafone, henerálny partner Samsung a hlavní partneri TP-Link a SanDisk. Viac informácií nájdete na oficiálnom webe.

Zdroj: Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk