HP predstavilo nové letné prírastky do hernej série OMEN

HP predstavilo nové letné prírastky do hernej série OMEN

HP predstavilo na HP Gaming Festivale v Pekingu rad noviniek pod svojou hernou značkou OMEN od HP. Nechýba medzi nimi výrazne zmenšený a výkonnejší notebook OMEN 15, aktualizovaný softvér OMEN Command Center s rozšírenými funkciami vrátane OMEN Game Stream a rada profesionálneho herného príslušenstva na čele s prvým herným headsetom s technológiou aktívneho chladenia náušníkov na svete.

Herné počítače patria medzi najrýchlejšie rastúce kategórie PC a pre HP už teraz predstavujú segment v hodnote miliárd dolárov. Značka OMEN sa od svojho uvedenia na trh v roku 2016 stala silným menom známym pre svoj nekompromisný výkon, múdre softvérové riešenia, vynikajúce displeje a rozrastajúcu sa ponuku príslušenstva pre hráčov esport tých najvyšších kategórií.

Laptop OMEN 15: Menší a pritom výkonnejší ako kedykoľvek predtým

Najnovšia generácia notebooku OMEN 15 dostala lepší hardvér a funkcie. Napriek tomu je teraz menší, prenosnejší a elegantnejší, takže umožní pohodlné hranie doma aj na cestách. Dokonalý zážitok z hrania zaručí VR ready grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 vo variante MAX-Q. Štvorjadrové alebo šesťjadrové procesory Intel Core 8. generácie v spojení s až 32GB DDR4-2666 RAM hravo zvládnu najnovšie herné tituly a ďalšie programy náročné na operačnú pamäť. Okrem toho je počítač dostupný s radom rôznych kombinácií úložísk vrátane SSD, HDD, SSD + HDD, alebo dokonca HDD v spojení s pamäťami Intel Optane pre ešte rýchlejšie ukladanie dát.

Dokonalý obraz prináša 15,6 palcový displej vo variantoch 144hz - 1080p, 60Hz - 4k alebo 60Hz - 1080p a s technológiou NVIDIA G-SYNC pri vybraných konfiguráciách. Zvuk plný energie obstarávajú stereo reproduktory vyladené pomocou softvéru od Bang & Olufsen a disponujúce samostatným zosilňovačom. Používatelia uprednostňujúci slúchadlá si užijú dokonalú simuláciu priestorového zvuku vďaka technológii DTS Headphone: X10. Hardvér si môže používateľ sám ľahko vylepšovať vďaka skrutkám s krížovou drážkou Phillips na spodnej strane laptopu a tiež rýchlemu prístupu k úložiskám a pamäte cez samostatný panel. Okrem toho nebude mať núdzu o porty. Ich široký výber je teraz umiestnený na zadnej strane počítača pre väčšiu slobodu pohybu, obzvlášť pre tých používateľov, ktorí používajú myš s káblom.

OMEN Game Stream: Výkon OMEN aj pre ďalšie zariadenia

S každou novou generáciou pridáva HP do svojho softvéru OMEN Command Center nové funkcie. Tá posledná, ktorá je v laptope OMEN 15 už predinštalovaná, umožňuje streamovať hry aj do ďalších zariadení s operačným systémom Windows 10 a využiť výkon zariadenia OMEN na maximum.

OMEN od HP Mindframe Headset: s chladnou hlavou za všetkých okolností

Hráči sa často sťažujú na nepohodlie spôsobené nadmerným teplom vnútri slúchadiel pri dlhšom hraní. Pritom takmer polovica z nich (46%) uvádza pohodlie ako najdôležitejšie kritérium pri kúpe nového výrobku. Headset OMEN Mindframe tento problém vyriešil vďaka vôbec prvému aktívnemu chladeniu slúchadiel na svete. Táto patentovaná technológia je ovládaná cez OMEN Command Center a má podobu termoelektrického zariadenia vnútri náušníkov, ktoré z nich odvádza teplo von. Nemenej praktický je aj mikrofón s redukciou okolitých šumov, ktorý sa pri vyklopení smerom nahor automaticky vypne a po sklopení zasa zapne a ktorého hlasitosť je možno ovládať pomocou kolieska priamo na slúchadlách. Čerešničkou na torte je realistický 3D zvuk DTS Headphone: X®10 a možnosť nastavenia svetelných efektov a farieb.

Ďalšie príslušenstvo OMEN od HP: bleskurýchla klávesnice, myši, podložky pod myš aj batoh

Medzi novým herným príslušenstvom nechýba ani klávesnica OMEN Sequencer s opticko-mechanickými spínačmi, odolným povrchom z brúseného kovu a ľahkým hliníkovým rámom. Opticko-mechanická technológia v sebe spája výhody oboch riešení a umožňuje 0,2ms odozvu, teda zhruba 10x rýchlejšiu než u tradičných mechanických klávesníc. Klávesy majú navyše každá vlastné podsvietenie s možnosťou nastavenia 16,8 miliónov farebných odtieňov a rôznych efektov.

Svetelné efekty aj opticko-mechanickú technológiu využíva aj nová myš OMEN Reactor, u ktorej pomohla znížiť oneskorenie na minimum a docieliť odozvy 0,2 ms u ľavého i pravého tlačidla. Vďaka tomu predbehne tradičné mechanické tlačidlá hneď trojnásobne. Presnosť potom zaručuje optický senzor s 16 000 DPI. Okrem toho dostala táto myš ako prvá špeciálny USB kábel, ktorý zabraňuje zamotávaniu.

Menej nároční používatelia môžu dať prednosť myši OMEN 400. Za dostupnú cenu dostanú mechanické tlačidlá OMRON alebo voliteľný 'sniper mód', v ktorom predné tlačidlo pri stlačení zníži DPI na 400, aby sa tak zvýšila presnosť pri mierení.

Batoh OMEN X Transceptor má veľa praktických prvkov, ktoré používateľ ocení pri množstve príležitostí. Zásadná je ochrana prenášaného obsahu, ktorú majú na starosti materiály odolné proti rozmarom počasia, pevné škrupinové dno, vrecko zabraňujúce prechodu RFID signálov a 17-palcový polstrovaný oddiel batohu. Naviac má batoh aj popruh k pohodlnému uchyteniu ku držadlu inej batožiny pre ľahký pohyb na letisku.

A na výber je aj z nových podložiek pod myš. Mäkký variant OMEN 200 pre používateľov, ktorí chcú väčší odpor a presnosť, a tvrdá OMEN Hard Pad 200 pre tých, ktorí potrebujú čo najhladší a najrýchlejší pohyb.

Nový OMEN 15 Laptop bude na Slovensku dostupný od júla za cenu začínajúcu na 829 €, s ostatným vynoveným herným príslušenstvom prichádzajúcim do obchodov už tento mesiac s cenami začínajúcimi na hranici 14 eur za podložku pod myš Omen Hard Mouse Pad 200, cez 49 eur za hernú myšku Omen Reactor až po 150 za odolný ruksak.

Zdroj: Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk