Fenomén WARCRAFT na filmovom plátne

Fenomén WARCRAFT na filmovom plátne

Veľkolepé fantasy dobrodružstvo o bolestivom stretnutí dvoch rôznych svetov konečne prichádza na filmové plátno.

Už čoskoro vypukne filmová mánia s názvom Warcraft: Prvý stret. Fenomén herného sveta na seba nechal dlho čakať. No na dobré sa dlho čaká... Film inšpirovaný populárnou hrou, ktorá oslovila „počítačové srdcia“ miliónov hráčov, dorazí do slovenských kín 9. júna 2016.

A čo prinesie táto filmová lahôdka? Travisa Fimmela, Bena Fostera, Paulu Patton, Dominica Coopera, Tobyho Kebbella v príbehu dvoch svetov - kráľovstva Azeroth a ríše Draneor, ktoré majú spoločný osud. Azeroth je rozkvitajúca ríša ľudí, v ktorej múdro panuje kráľ Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytierom Lotharom (Travis Fimmel) a spoločenstvo mocných kúzelníkov v čele s mágom Medivhem (Ben Foster) dôsledne chráni mierumilovnú civilizáciu.

V Draenoru predstavuje život permanentný boj medzi znepriatelenými rasami Orkov, ktorých spojí až neporaziteľný nepriateľ, nákaza, ktorá v ich zemi postupne ničí všetko živé. Ich vodce Gul´dan vytvorí s pomocou temnej mágie portál, ktorým môžu Orkovia preniknúť do iného sveta a ten si osídliť. Zhodou okolností sa ich cieľem stane práve Azeroth, ktorého obyvatelia sú ochotní brániť svoju zem do posledného muža, keďže im ani nič iné nezostáva. Zdá sa, že ničivý stret civilizácií nie je možné zastaviť. Tí, ktorí hľadajú náhradné riešenia, predsa existujú.

Warcraft: Prvý stret - oficiálny dabovaný trailer 

Podľa producenta Alexa Gartnera sa tvorcovii snažili o to, aby filmový Warcraft otvoril svoju náruč nielen fanúšikom hry, ale i tým, ktorí v Azerothu doteraz nikdy neboli. Naviac sa snažili o to, aby alfou a omegou filmu neboli dokonalé triky, ale prepracované charaktery. „Máme hrdinov, s ktorými sa každý rád vydá na dobrodružnú výpravu. Som rád, že film je plný dokonalých trikových efektov, ale keby v ňom neboli postavy, v ktorých spoločnosti by ste chceli zostať aj po skončení titulkov, potom by to nebol správny film,“ vysvetľuje Gartner.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk