Xiaomi Mi4C: Stredná trieda s USB Type-C

Xiaomi Mi4C: Stredná trieda s USB Type-C

Príbeh spločnosti Xiaomi by sa dal nazvať americkým snom, ktorého scenár bol ale napisaný v Číne. Z malého výrobcu sa stala ikona dostupných smartfónov, ktoré za prijateľnú cenu ponúkajú skvelú kvalitu ako hardvéru tak softvéru. V nastolenom trende pokračuje aj najnovší kúsok z dielne výrobcu - Xiaomi Mi4C.

Jeho hnacím motorom je čipset Snapdragon 808, ktorý pozostáva zo šesťjadrového procesoru so základným taktom 1,6GHz a grafického akcelerátoru Adreno 418, pričom je doplnený o 2GB operančej pamäte. Pre používateľské dáta je zas dostupná 16GB interná pamäť, ktorá sa ale nedá rozšíriť. 5-palcový IPS displej ponúka vysoké FullHD rozlíšenie a skvelú jemnosť 441 pixelov na palec. Okrem toho smartfón podporuje aj rýchle prebudenie telefónu poklepaním po displeji. Príjemným bonusom je aj prítomnosť infračerveného portu, ktorým môžete ovládať rôzne domáce spotrebiče.

Fotografov poteší zadná 13Mpx kamera, ktorá podporuje detekciu tváre a taktiež sa v jej blízkosti nachádza prisvetlovacia LED dióda. Predná kamera dokáže zachytiť snímky v 5Mpx rozlíšení. V spodnej hrane sa nachádza USB Type-C konektor. Xiaomi si uvedomuje, že nabíjačiek s takouto koncovkou je žalostne málo a tak Mi4C dodáva aj s redukciou na klasický microUSB konektor. Xioami ako operačný klasicky použilo upravenú verziu Androidu s názvom MIUI. Xiaomi Mi4C podporuje simultánne používanie dvoch 4G SIM kariet, a je plne kompatibilný aj so sieťovými frekvenciami tuzemských operátorov. Xiaomi Mi4C si môžete objednať už dnes za 217 Eur v obchode everbuying.net.

Zdroj: everbuying.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk