Lenovo uvádza ThinkPad T430u

Skupinu profesionálnych notebookov ThinkPad rozširuje zástupca Ultrabookov - Lenovo ThinkPad T430u. Tento inovatívny model patrí do typickej profesionálnej rodiny ThinkPad T.

Lenovo naďalej vychádza v ústrety aktuálnym trendom v oblasti notebookov, akými sú spoľahlivosť, odolnosť, ľahkosť a tenkosť s dlhou výdržou batérie. Vďaka kombinácii moderných technológií a pokročilých materiálov sa tak nový Ultrabook môže pýšiť vlastnosťami, ktoré presne zodpovedajú použitiu v náročnom profesionálnom prostredí.

 

Ultrabook profesionál

Charakteristické vlastnosti modelu T430u plne zodpovedajú špecifikácii Ultrabook. Jeho kovové telo s 14" uhlopriečkou HD displeja je tenké 21 mm a aj s batériou neváži viac ako 1,8 kg. Šasi má matnú povrchovú úpravu, elegantné línie a tvary zvýrazňujúce tenkosť a ľahkosť stroja.

Konštrukcia T430u je vybavená kovovými prvkami, vďaka ktorým získava potrebnú odolnosť. Pevný disk je aktívne chránený proti poškodeniu otrasmi pomocou technológie Active Protection System. Bezpečnosť dát je zaistená kombináciou bezpečnostného TPM čipu a profesionálnej čítačky odtlačkov prstov, vďaka ktorej nebude mať prístup k dátam nikto neoprávnený.

 

Výkonný vo všetkých ohľadoch

Vysoký výkon i úsporu energie ponúkajú najnovšie dvojjadrové procesory Intel Core tretej generácie s integrovanou grafickou kartou. Dopĺňa ich výkonný dedikovaný grafický čip nVIDIA GeForce, ktorý vďaka automatickej technológie Optimus dokáže pomocou úsporného prepínania výrazne predĺžiť výdrž batérie až na 6 hodín. K dispozícii sú verzie s až 1TB mechanickým úložným priestorom, alebo s SSD pevným diskom.

 

Ergonomicky zaujímavý

V oblasti ergonómie boduje ThinkPad T430u vďaka novej generácii ThinkPad klávesnice, ktorá prichádza v ostrovčekovom "chiclet" prevedení. Pri zachovaní kvality mechaniky jednotlivých kláves ponúka vylepšené klenutie, moderné rozloženie a samozrejme aj patentované polohovacie zariadenie TrackPoint. Lampička ThinkLight umožňuje osvetliť klávesnicu a jej okolie, čím ešte viac spríjemňuje pracovné prostredie.

 

Šetrí čas aj energiu

Certifikácia Lenovo Enhanced Experience 3 zaručuje optimalizáciu pre rýchlejší štart operačného systému, ale aj okamžité prebúdzanie z režimu spánku, skrátenie oneskorenia pri pripájaní k bezdrôtovým sieťam a dlhšiu výdrž pri prevádzke na batériu.
Pokročilá ponuka konektorov, medzi ktorými nechýba rýchle rozhranie USB 3.0, ktoré s voliteľným príslušenstvom poslúži ako plnohodnotná dokovacia stanica, ako ani dvojica digitálnych obrazových výstupov - DisplayPort a HDMI, je u modelu ThinkPad T430u samozrejmosťou. Štandardom výbavy notebookov Lenovo ThinkPad je tiež súbor aplikácií Lenovo Solution Centre a Lenovo Solutions for Small Business, ktoré zabezpečujú údržbu, aktualizáciu a správu všetkých funkcií počítača.

Cena a dostupnosť
Ultrabook Lenovo ThinkPad T430u je k dispozícii na trhu v cene od 1069 EUR s DPH.

 

zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk