Diaľkový ovládač z LG Smart TV testovaný časopisom dTest

Diaľkový ovládač, ktorý spoločnosť LG pridáva ku každému Smart LG 3D televízoru, bol testovaný nezávislou organizáciou TEST vydávajúci časopis dTest. Z hodnotenia vyšlo najavo, že LG ovládač funguje oveľa lepšie a rýchlejšie, ako iné ovládania od konkurencie. Navyše možno v Smart LG televízoroch teraz sledovať až 700 filmov zadarmo vďaka ponuke FILMBOX a Topfun.

Časopis dTest otestoval v októbri 2012 inteligentné televízory rôznych značiek s pripojením k internetu, trojrozmerným obrazom a novinkami v ovládaní týchto televízorov. Jedným zo spôsobov je možnosť ovládať televízor magickým diaľkovým ovládačom od LG, o ktorom časopis dTest doslovne píše: "Nájdeme na ňom (na ovládači LG - pozn.) Len niekoľko tlačidiel a rolovacie koliesko ako na myši slúžiace pre prepínanie kanálov, prechádzanie zoznamov a posuvu webových stránok. Koliesko zároveň slúži ako tlačidlo pre potvrdenie akcie. "

Časopis dTest vo svojom hodnotení ďalej uvádza: "... jedná sa o pomerne pohodlný spôsob ovládania webového prehliadača a aplikácií aj bežných funkcií televízora. V každom prípade to funguje oveľa lepšie a rýchlejšie, než ovládanie gestami u televízorov Samsung. "

 

V ponuke viac ako 700 filmov zadarmo

Tento diaľkový ovládač možno použiť so Smart LG televízormi a navyše u tohtoročných modelov, ktoré si zákazníci kúpili alebo ešte len zakúpia, majú možnosť sledovať zadarmo viac ako 700 filmov. LG totiž uzavrelo spoluprácu s poskytovateľmi televízneho obsahu FILMBOX Live a Topfun a na majiteľa chytrých LG televízorov (modelov 2012) čaká nepreberné množstvo zábavy, filmov a dokumentov. Stačí sa len zaregistrovať. Detailné informácie, ako postupovať nájde používateľ na http://www.lg.com/cz/promotions/vouchersmarttv.

V novembri tohto roka LG spustilo tiež aplikáciu TV SME, v ktorej užívateľ nájde všetky videá, vrátane spravodajstva či zábavných relácií a výpravnej relácie pre milovníkov áut, k dispozícii je aj archív videí. "Táto aplikácia je ďalším dôkazom toho, že Smart televízory LG predbehnú klasické sledovanie televízie. Divák už nemusí čakať na to, aký pasívne obsah mu televízna stanica poskytne, ale sám si vyberie, o aké informácie má záujem," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Do budúcnosti LG pripravuje spustenie Voyo.cz, Voyo.sk a HBO Go pre Českú republiku a Slovensko, čím používateľom sprístupníme najširšiu ponuku od hlavných poskytovateľov filmovej zábavy na trhu," dodal M. Malý.

V polovici tohto roka LG uvoľnilo na LG Smart televíziách (modeloch 2012) aktualizáciu softvéru, ktorá umožňuje sprevádzkovať funkciu HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pre Českú republiku. Spotrebitelia tak môžu plne využiť výhody hybridného televízneho vysielania (HbbTV), ktorá prepája televíziu a širokopásmový internet a umožňuje vyhľadávať informácie alebo ich zdieľať s priateľmi priamo počas sledovania televízneho programu. "Už nemusíte odbiehať k počítaču, keď chcete vedieť podrobnosti o filme, ktorý práve sledujete, alebo štatistiky prebiehajúceho športového zápasu. Televízna stanica vyberá z internetu obsah ako je text, fotografie, audio aj video, ktoré tematicky prepája s práve sledovaným programom," doplnil M. Malý.

 

 

zdroj: LG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk