PocketBook predstavuje farebnú čítačku el. kníh s technológiou E Ink a nasvietením

Spoločnosť PocketBook oficiálne potvrdila vývoj prvej čítačky na svete s 8" farebným displejom, ktorá využíva technológiu E Ink Triton druhej generácie s nasvietením.

Doterajšie zariadenia s podobnými displejmi bez funkcie nasvietenia neposkytovali v porovnaní s novou čítačkou PocketBook toľko jasu a kontrastu.

Prototyp tohto produktu bol úspešne prezentovaný na medzinárodnom veľtrhu IFA 2012 a spoločnosť na neho zaznamenala množstvo pozitívnych ohlasov.

Displej používa technológiu elektronického atramentu, ktorá je nielen šetrná pre oči, ale v porovnaní s podobnými riešeniami na báze TFT tiež oveľa energeticky úspornejšia (batéria vydrží v závislosti od spôsobu používania až jeden mesiac).

Nová čítačka PocketBook osloví predovšetkým tých, ktorí čítajú časopisy vo formáte PDF, rovnako ako tých, ktorí pracujú s tabuľkami a grafmi. Poskytne oveľa väčší komfort pri prechádzaní časopisov, analýze grafov a čítaniu technickej literatúry. Tradičná vlastnosť čítačiek PocketBook "prečítam všetko" umožní otvoriť prakticky akýkoľvek dokument v rámci všetkých knižných formátov.

Za zdôraznenie stojí špeciálna senzorová oblasť na displeji, ktorá je prvýkrát použitá na podobnom type zariadenia. Táto oblasť reaguje na dotyk a umožňuje ovládať nasvietenie bez nutnosti otvárania menu. Všetci priaznivci nočného čítania budú tak môcť ovládať intenzitu svetla jednoduchým dotykom na rámček čítačky.

Spoločnosť PocketBook predpokladá, že nová čítačka s farebným elektronickým atramentom a nasvietením bude na európskom trhu v júni 2013.

 

zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk