Lenovo IdeaPad U510

Pätnásťpalcový IdeaPad U510, ktorý bol predstavený na tohtoročnom veľtrhu IFA v Berlíne, skvele dopĺňa rad populárnych Ultrabookov IdeaPad U310 a U410. Dokáže sťahovať emaily aj v režime spánku, z ktorého sa navyše prebudí za obyčajnú jednu sekundu. Je tenký len 21 mm, váži iba 2,2 kg a batéria vydrží až 6 hodín na jedno nabitie. Elegantný kovový povrch dodáva Ultrabooku dostatočnú odolnosť pre časté prenášanie, takže je IdeaPad U510 ideálnym zariadením pre pohodlnú prácu na cestách.

Štýlový a výkonný

Štýlový IdeaPad U510 s operačnou pamäťou až 8GB DDR3 je poháňaný procesorom až Intel Core i7 tretej generácie, ktorého výkon je systém Energy Management v móde Ultra Performance schopný zvýšiť ešte o 25%. Ultrabook je vybavený klávesnicou AccuType pre presné písanie a inteligentným touchpadom optimalizovaným pre rozhranie Metro systému Windows 8 s funkciami pre jednoduché scrollovanie, približovanie alebo otáčanie obrazu.

S grafickou kartou NVIDIA ® GeForce ® 625m 1GB zvládne aj náročnejšie činnosti pri zachovaní perfektného obrazu, pričom technológia Intel Wireless Display bezdrôtovo prenesie obraz z počítača na veľkú obrazovku alebo plátno. Tieto funkcie je možné využiť predovšetkým pri sledovaní filmov alebo premietanie prezentácií.

Dáta je možné zdieľať medzi ľubovoľnými zariadeniami kedykoľvek a kdekoľvek vďaka online úložisku Lenovo Cloud. IdeaPad U510 ponúka až 1 TB úložného priestoru na pevnom disku a 24 GB SSD pre urýchlenie práce. Nechýba, samozrejme, ani OneKey Recovery systém pre jednoduché zálohovanie a obnovenie dát. V prípade straty či krádeže zariadenia užívatelia určite ocenia technológiu Intel Anti-theft, ktorá po aktivácii umožňuje vzdialené zablokovanie počítača a vypátraní jeho polohy pomocou GPS alebo Wi-Fi.

Cena a dostupnosť

Lenovo IdeaPad U510 bude na českom trhu dostupný v decembri za cenu od 13 333 Kč bez DPH.

 

zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk