Nové aplikácie pre deti v zariadeniach Samsung

Samsung Electronics Czech and Slovak podporil uvedenie dvoch detských aplikácií Funny Road Trip a Desať, dvadsať, Gašparko na platformu Android. Obe hry vyvinula česká spoločnosť Sugar and Ketchup. Výsledkom tohto partnerstva je exkluzívna ponuka oboch aplikácií počas 6 mesiacov zadarmo v obchode SamsungApps.

Obe aplikácie ponúkajú inteligentnú a zábavnú formu hry, ktorá sa snaží deti interaktívne zapojiť a motivovať ich v plnení kreatívnych úloh. „Výnimočnosť aplikácií spočíva v tom, že núti deti venovať pozornosť veciam a ľuďom okolo seba, než na displej telefónu. Provokujú ich zvedavosť a predstavivosť, vyzývajú ich k rôznym aktivitám. Telefón je len sprostredkovateľom komunikácie s deťmi, nie nástrojom klasického pasívneho počítačového hrania,“ charakterizuje prednosti hry jeden z jej spolutvorcov Ján Trnka. „Navyše si vždy zakladáme na skvelom grafickom a zvukovom spracovaní, ktoré dokáže pozornosť detí upútať a nezabúdame na osobitosť a príbeh postavičiek, ktoré v aplikáciách vystupujú,“ ďalej uvádza Ján Trnka. Jan Vaníček, Content Manager lokálneho zastúpenia spoločnosti Samsung Electronics k spolupráci dodáva: „Podpora vývoja oboch aplikácií je pre nás logickým vyústením snahy prinášať zákazníkom v Českej republike a na Slovensku pridanú hodnotu v podobe hodnotného a relevantného obsahu v mobilných zariadeniach Samsung.“

Funny Road Trip: Kto sa v aute hrá, nehnevá

V rámci aplikácie Funny Road Trip si deti zvolia jedného zo štyroch virtuálnych stopárov, ktorý im bude počas cestovania robiť spoločnosť. Každý stopár má iný charakter a každý im pripraví iný druh zábavy: MC Bronx je raper, čo miluje hamburgery a taktiež o nich vie zaujímavo rozprávať. Senor Tortilla pochádza z Mexika a pozná „uletené“ historky o mexických zvyklostiach. Japonka Sushi Sakura, ktorá sa vyjadruje nezvyčajne vznešene, rozpráva o špeciálnych japonských ponožkách alebo o tom, ako sa v Japonsku stavajú snehuliaci. Posledným stopárom je robot Emil da Elektra, ktorý deti poučí napríklad o tom, že na Mesiaci nie je vietor.

Každý zo stopárov má pre deti pripravených päťdesiat úloh a dvadsať kuriozít, čo je dostatočná zásoba na niekoľko hodín cestovania. Úlohy sú tvorivé, vyžadujú zapojenie fantázie a rozvíjajú vyjadrovacie, hudobné, herecké a iné zručnosti.

Aplikácia funguje v troch jazykových verziách – v češtine, v angličtine a v nemčine – a umožňuje plynulé prepínanie medzi jazykmi v priebehu hry. Stopári sú v angličtine a nemčine nadabovaní hercami, pre ktorých sú to rodné jazyky. Českú verziu nahovorili: Jiří Mádl (MC Bronx), Gipsy.cz (Senor Tortilla), Tereza Chytilová (Sushi Sakura) a Hynek Chmelař (Emil da Elektra). Autormi originálnej skladby pre aplikáciu sú Andreas Christodolou (KMBL) a Radek Tomášek mladší.

Desať, dvadsať, Gašparko: Zahrajte si schovávačku!

Aplikácia Desať, dvadsať, Gašparko vychádza z klasickej hry na schovávačku. Cieľom je nájsť Gašparka (telefón), ktorý je ukrytý niekde v byte alebo v dome. Gašparko chce byť nájdený, a preto o sebe dáva vedieť – občas na deti zavolá, aby im napovedal, kde majú hľadať. Za odmenu, keď ho nájdu, im dá jednu zábavnú úlohu. Animovanú postavičku Gašparka nakreslil Lukáš Urbánek a nahovoril pravý, originálny Gašparko v rožku.

Fakty o nových aplikáciách na Samsung Apps:
Obe aplikácie sú zadarmo na stiahnutie na Samsung Apps.

Funny Road Trip
http://www.samsungapps.com/earth/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000513159

Desať, dvadsať, Gašparko
http://www.samsungapps.com/earth/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000501622

zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk