5 miliónov predaných iPhone 5 za prvý víkend?

Spoločnosť Apple dnes oznámila, že za prvé tri dni od 21. septembra predala viac ako päť miliónov nových iPhonov 5 a viac ako 100 miliónov zariadení so systémom iOS sa aktualizovalo na systém iOS 6, najvyspelejší mobilný operačný systém na svete.

iPhone 5 je k dispozícii v Austrálii, Francúzsku, Hongkongu, Japonsku, Kanade, Nemecku, Singapure, Spojenom kráľovstve a USA. Od 28. septembra bude k dispozícii v ďalších 22 krajinách a do konca roka vo viac ako 100 krajinách. Dopyt po iPhone 5 prekračuje množstvo prvotných dodávok a aj keď väčšina predobjednávok už bola zákazníkom dodaná, u mnohých je dodanie plánované až na október.

„Dopyt po iPhone 5 je neuveriteľný a my robíme, čo môžeme, aby sme iPhone 5 dodali čo najrýchlejšie každému zákazníkovi, ktorý ho chce mať,“ hovorí Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „Naše prvotné zásoby sme síce vypredali, ale predajne naďalej pravidelne dostávajú dodávky iPhonu 5 a zákazníci si aj naďalej môžu objednávať online. Pri objednávaní sa im zobrazí odhadovaný dátum dodania. Ceníme si trpezlivosť zákazníkov a tvrdo pracujeme na tom, aby sme mali dosť iPhonov 5 pre všetkých.“

iPhone 5 je najtenší a najľahší iPhone v histórii, s úplne novou konštrukciou, ohromujúcim novým 4-palcovým displejom Retina, mimoriadne výkonným čipom Apple A6 a ultrarýchlou bezdrôtovou technológiou * – to všetko pri ešte väčšej výdrži batérie. **

Cena a dostupnosť

iPhone 5 prichádza na trh v striebornobielej a bridlicovočiernej farebnej verzii. Je k dispozícii v predajni Apple Online Store (www.apple.com), v predajniach Apple Store a u vybraných operátorov a autorizovaných predajcov spoločnosti Apple v Austrálii, Francúzsku, Hongkongu, Japonsku, Kanade, Nemecku, Singapure, Spojenom kráľovstve a USA. ***28. septembra sa iPhone 5 začne predávať v Belgicku, Českej republike, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Holandsku, Írsku, Lichtenštajnsku, Litve, Luxembursku, Maďarsku, Nórsku, na Novom Zélande, v Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku, Švajčiarsku, Švédsku a Taliansku. Informácie o cenách budú k dispozícii pred začatím predaja.

* LTE je k dispozícii u vybraných operátorov. Rýchlosť pripojenia závisí od sietí operátorov, podrobnosti vám poskytne váš operátor.
** Výdrž batérie závisí od nastavení zariadenia, používania a ďalších faktorov. Skutočné hodnoty sa môžu líšiť.
*** Nie všetky funkcie sú podporované vo všetkých krajinách.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk