E3 2023 je oficiálne zrušená!

E3 2023 je oficiálne zrušená!

 

Očakávané sa stalo skutočnosťou.

V posledných dňoch sa pozícia výstavy E3 2023 začali otriasať v základoch po tom, čo jedno vydavateľstvo za druhým začalo potvrdzovať svoju neúčasť na júnovom podujatí. Preto bolo iba otázkou času, kedy nastane jeho kompletné zrušenie.

A to sa stalo teraz. ESA a organizátor E3 2023, spoločnosť ReedPop oficiálne potvrdili zrušenie podujatia E3 2023 a to vo fyzickej a aj digitálnej podobe: „Bolo to ťažké rozhodnutie vzhľadom na všetko úsilie, ktoré sme my a naši partneri vynaložili na uskutočnenie tohto podujatia, ale museli sme urobiť to, čo je správne pre toto odvetvie a čo je správne pre E3," uviedol vo vyhlásení Kyle Marsden-Kish, globálny viceprezident spoločnosti ReedPop pre herný priemysel.

"Oceňujeme a chápeme, že zainteresované spoločnosti by nemali pripravené hrateľné ukážky a že kvôli problémom so zdrojmi bola účasť na E3 toto leto prekážkou, ktorú nemohli prekonať. Tým, ktorí sa zaviazali k účasti na E3 2023, je ľúto, že nemôžeme pripraviť prezentáciu, ktorú si zaslúžite a ktorú ste očakávali od zážitkov z podujatí ReedPop."

To, že E3 2023 bola oficiálne zrušená však neznamená, že jún bude bez herných ohlásení. Producent Geoff Keighley totiž potvrdil, že 8. júna odštartuje Summer Game Fest svojou vlastnou prezentáciou a samostatné prezentácie potvrdil už aj Microsoft (11. júna) a Ubisoft (12. júna).

Zdroj: ESA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk