Jeden z tvorcov príbehov Tom Clancy hier opúšťa po dvoch dekádach Ubisoft

Jeden z tvorcov príbehov Tom Clancy hier opúšťa po dvoch dekádach Ubisoft

 

Nový začiatok.

Veterán spoločnosti Ubisoft Richard Dansky, ktorý mal ako spisovateľ/scenárista na starosti Tom Clancy hry oznámil, že po 20 rokoch opúšťa francúzske vydavateľstvo. Prezradil to prostredníctvom sociálnej siete LinkedIn. Jeho ďalšou zastávkou bude nemecké štúdio Crytek, kde sa bude podieľať na rozvíjaní príbehovej zložky hry Hunt: Showdown.

„Som nesmierne nadšený z tejto novej príležitosti a teším sa, že sa môžem pripojiť k tímu, ktorý už odviedol toľko skvelej práce pri vytváraní sveta Hunt," napísal Dansky.

„Som len a len vďačný spoločnosti Red Storm a Ubisoftu za príležitosti učiť sa a rásť, ktoré mi počas rokov poskytli, ale toto bola príležitosť, ktorú som s čistým svedomím nemohol odmietnuť. Je to doslova všetko, čo som chcel v hre robiť už roky.“

Ako je spomenuté vyššie, Dansky bol formálne členom štúdia Ubisoft Red Storm, no svoje prsty mal aj v Tom Clancy projektoch iných Ubisoft štúdií, ako napríklad The Division, Splinter Cell: Blacklist či Ghost Recon: Future Soldier. Okrem toho pomáhal aj pri sériách Far Cry, Might and Magic a Blazing Angels.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk