Už len čakať na show.
Geoff Keighley zverejnil nominácie na odovzdávanie ocenení The Game Awards 2022 a dočkali sme sa iba malého množstva prekvapení, nakoľko už pred show sa dalo celkom jasne predpokladať, ktoré hry budú nominované.
A preto nikoho neprekvapí, že o titul najlepšej hry roka 2022 si to rozdajú Elden Ring, God of War Ragnarök, Horizon Forbidden West, Stray, Xenoblade Chronicles 3 a A Plague Tale: Requiem.
Najviac nominácii si odniesol God of War Ragnarök (10) a z herných spoločností ich má najviac na konte Sony Interactive Entertainmnet (20).
Odovzdávanie ocenení je naplánované na 9. decembra od 1:30 nášho času.
Najlepšia hra roka 2022
- A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
- Xenoblade Chronicles 3 (Monolith Soft / Nintendo)
Najlepšia herná réžia
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
- IMMORTALITY (Half Mermaid)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
Najlepší príbeh
- A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
- IMMORTALITY (Half Mermaid)
Najlepší vizuálny dizajn
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
- Scorn (Ebb Software / Kepler Interactive)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
Najlepší soundtrack
- A Plague Tale: Requiem (Olivier Deriviere, Composer)
- Elden Ring (Tsukasa Saitoh, Composer)
- God of War Ragnarok (Bear McCreary, Composer)
- Metal: Hellsinger (Two Feathers, Composer)
- Xenoblade Chronicles 3 (Yasunori Mitsuda, Composer)
Najlepší audio dizajn
- Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Gran Turismo 7 (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
Najlepší výkon
- Ashly Burch (Horizon Forbidden West)
- Charlotte McBurney (A Plague Tale: Requiem)
- Christopher Judge (God of War Ragnarok)
- Manon Gage (IMMORTALITY)
- Sunny Suljic (God of War Ragnarok)
Hra s presahom
- A Memoir Blue (Cloisters Interactive / Annapurna Interactive)
- As Dusk Falls (Interior/Night / Xbox Game Studios)
- Citizen Sleeper (Jump Over the Age / Fellow Traveller)
- Endling: Extinction is Forever (Herobeat Studios / HandyGames)
- Hindsight (Team Hindsight / Annapurna Interactive)
- I Was a Teenage Exocolonist (Northway Games / Finji)
Najlepšia live service hra
- Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
- Destiny 2 (Bungie)
- Final Fantasy XIV (Creative Business Unit III / Square Enix)
- Fortnite (Epic Games)
- Genshin Impact (HoYoverse)
Najlepšia indie hra
- Cult of the Lamb (Massive Monster / Devolver Digital)
- Neon White (Angel Matrix / Annapurna Interactive)
- Sifu (Sloclap)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
- TUNIC (TUNIC Team / Finji)
Najlepšia hra pre smartfóny
- Apex Legends Mobile (Lightspeed Studios / Respawn Entertainment / Electronic Arts)
- Diablo Immortal (Blizzard / NetEase Games)
- Genshin Impact (HoYovese)
- MARVEL SNAP (Second Dinner Studios / Nuverse)
- Tower of Fantasy (Hotta Studio / Perfect World / Level Infinite)
Najlepšia komunitná podpora
- Apex Legends (Respawn Entertainment / Electronic Arts)
- Destiny 2 (Bungie)
- Final Fantasy XIV (Creative Business Unit III / Square Enix)
- Fortnite (Epic Games)
- No Man’s Sky (Hello Games)
Inovácie v prístupnosti
- As Dusk Falls (Interior/Night / Xbox Game Studios)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Return to Monkey Island (Terrible Toybox / Devolver Digital)
- The Last Of Us Part I (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
- The Quarry (Supermassive Games / 2K)
Najlepšia VR/AR hra
- After the Fall (Vertigo Games)
- Among Us VR (Schell Games / InnerSloth)
- BONELAB (Stress Level Zero)
- Moss: Book II (Polyarc)
- Red Matter 2 (Vertical Robot)
Najlepšia akčná hra
- Bayonetta 3 (Platinum Games / Nintendo)
- Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
- Neon White (Angel Matrix / Annapurna Interactive)
- Sifu (Sloclap)
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (Tribute Games / Dotemu)
Najlepšia akčná adventúra
- A Plague Tale: Requiem (Asobo Studio / Focus Entertainment)
- God of War Ragnarok (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
- Horizon Forbidden West (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
- TUNIC (TUNIC Team / Finji)
Najlepšia RPG hra
- Elden Ring (FromSoftware / Bandai Namco Entertainment)
- LIVE A LIVE (historia / Square Enix)
- Pokémon Legends: Arceus (Game Freak / Nintendo / The Pokemon Company)
- Triangle Strategy (Artdink / Square Enix)
- Xenoblade Chronicles 3 (Monolith Soft / Nintendo)
Najlepšia bojová hra
- DNF Duel (Arc System Works / Eighting / Neople / Nexon)
- JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R (CyberConnect 2 / Bandai Namco Entertainment)
- The King of Fighters XV (SNK)
- MultiVersus (Player First Games / Warner Bros. Games)
- Sifu (Sloclap)
Najlepšia rodinná hra
- Kirby and the Forgotten Land (HAL Laboratory / Nintendo)
- LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (Traveller’s Tales / WB Games)
- Mario + Rabbids Sparks of Hope (Ubisoft Milan / Paris / Ubisoft)
- Nintendo Switch Sports (Nintendo EPD / Nintendo)
- Splatoon 3 (Nintendo EPD / Nintendo)
Najlepšia simulácia/stratégia
- Dune: Spice Wars (Shiro Games / Funcom)
- Mario + Rabbids Sparks of Hope (Ubisoft Milan / Ubisoft Paris / Ubisoft)
- Total War: Warhammer III (Creative Assembly / SEGA)
- Two Point Campus (Two Point Studios / SEGAA)
- Victoria 3 (Paradox Development Studio / Paradox Interactive)
Najlepšia športová/pretekárska hra
- F1 22 (Codemasters / EA Sports)
- FIFA 23 (EA Vancouver / Romania / EA Sports)
- NBA 2K23 (Visual Concepts / 2K Sports)
- Gran Turismo 7 (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
- OlliOlli World (Roll7 / Private Division)
Najlepší multiplayer
- Call of Duty: Modern Warfare II (Infinity Ward / Activision)
- MultiVersus (Player First Games / WB Games)
- Overwatch 2 (Blizzard)
- Splatoon 3 (Nintendo EPD / Nintendo)
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge (Tribute Games / Dotemu)
Tvorca obsahu
- Karl Jacobs
- Ludwig
- Nibellion
- Nobru
- QTCinderella
Najlepší indie debut
- Neon White (Angel Matrix / Annapurna Interactive)
- NORCO (Geography of Robots / Raw Fury)
- STRAY (BlueTwelve Studio / Annapurna Interactive)
- TUNIC (TUNIC Team / Finji)
- Vampire Survivors (poncle)
Najlepšia adaptácia
- Arcane: League of Legends (Fortiche / Riot Games / Netflix)
- Cyberpunk: Edgerunners (Studio Trigger / CD Projekt RED / Netflix)
- The Cuphead Show! (Studio MDHR / King Features Syndicate / Netflix)
- Sonic the Hedgehog 2 (Sega Sammy Group / Paramount Pictures)
- Uncharted (PlayStation Productions / Sony Pictures)
Najočakávanejšia hra
- Final Fantasy XVI (Creative Business Unit III / Square Enix)
- Hogwarts Legacy (Avalanche Software / Warner Bros. Games)
- Resident Evil 4 (Capcom)
- Starfield (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
- The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo EPD / Nintendo)
Najlepšia e-šport hra
- Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
- DOTA 2 (Valve)
- League of Legends (Riot Games)
- Rocket League (Psyonix / Epic Games)
- VALORANT (Riot Games)
Najlepší e-šport športovec
- Jeong “Chovy” Ji-hoon (Gen.G, League of Legends)
- Lee “Faker” Sang-hyeok (T1, League of Legends)
- Finn “karrigan” Andersen ( (FaZe Clan, Counter-Strike: Global Offensive)
- Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere, Counter-Strike: Global Offensive)
- Jacob “Yay” Whiteaker (Cloud9, VALORANT)
Najlepší e-šport tím
- DarkZero Esports (Apex Legends)
- FaZe Clan (Counter-Strike: Global Offensive)
- G (League of Legends)
- LA Thieves (Call of Duty)
- LOUD (VALORANT)
Najlepší e-šport tréner
- Andrii “B1ad3” Horodenskyi (Natus Vincere, Counter-Strike: Global Offensive)
- Matheus “bzkA” Tarasconi (LOUD, VALORANT)
- Erik “d00mbr0s” Sandgren (FPX, VALORANT)
- Robert “RobbaN” Dahlström (FaZe Clan, Counter-Strike: Global Offensive)
- Go “Score” Dong-bin (Gen.G, League of Legends)
Najlepšie e-šport podujatie
- EVO 2022
- 2022 League of Legends World Championship
- PGL Major Antwerp 2022
- The 2022 Mid-Season Invitational
- VALORANT Champions 2022