Šéf PlayStation letel do Bruselu, aby sa posťažoval na akvizíciu Activision Blizzard

Šéf PlayStation letel do Bruselu, aby sa posťažoval na akvizíciu Activision Blizzard

 

Prezentoval svoje obavy.

V schvaľovacom procese akvizície Activision Blizzard Microsoftom nám naďalej hustne. Zatiaľ čo britská CMA odporučila poriadne prešetrenie tejto akvizície a predstavitelia Xboxu a PlayStationu si vymieňajú štipľavé odkazy cez médiá, tak Jim Ryan medzitým letel do Bruselu, aby tam odprezentoval svoje „obavy“ týkajúce sa tohto obchodu.

Tvrdí to web Dealreporter s odkazom na svoje zdroje. Rovnaký zdroj taktiež tvrdí, že problémy s obchodom už má aj spoločnosť Google a to aj napriek tomu, že brazílskym regulačným orgánom tento gigant žiadne námietky nevzniesol.

Námietky Sony voči tomuto obchodu za 68,7 miliardy dolárov sú už verejne známe. Vedeniu PlayStation nevyhovovala ponuka Microsoftu, ktorá garantovala Call of Duty na PlayStation konzolách minimálne do roku 2028. Call of Duty hry sú každý rok štandardne tie najpredávanejšie na konzolách od Sony a vzhľadom na 30% podiel z každej transakcie by absencia tejto série bola pre Sony veľkým úderom.

Google má na svoju kritiku obchodu taktiež svoje dôvody. Activision Blizzard hry totiž používajú na svoje fungovanie cloudové riešenie od spoločnosti Google a je takmer isté, že v prípade úspešného dokončenia tohto obchodu by všetky tieto produkty prešli pod Azure infraštruktúru Microsoftu.

Zdroj: Dealreporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk