Google údajne zrušil exkluzívne pokračovanie hry Death Stranding

Google údajne zrušil exkluzívne pokračovanie hry Death Stranding

 

Pokračovanie malo byť bez akýchkoľvek online prvkov.

Spoločnosť Google sa konečne rozhodla ukončiť trápenie menom Stadia a oznámila, že streamovacia platforma sa v januári úplne zruší. K tomuto kolosálnemu zlyhaniu viedol celý rad zlých rozhodnutí spoločnosti a aktuálna informácia zrejme objasnila ďalšiu z nich.

Portál 9to5Google totiž na základe svojich zdrojov informoval, že spoločnosť Kojima Productions pracovala na pokračovaní hry Death Stranding výhradne pre Stadiu. Hra, ktorá mala byť na rozdiel od svojho predchodcu čisto singleplayerovým zážitkom, údajne dostala zelenú v spoločnosti Google a bola v počiatočnom štádiu vývoja.

Zdroje tvrdia, že spoločnosť Kojima Productions prezentovala projekt v polovici roku 2020, no krátko na to bola zrušená. Údajne o tom rozhodol šéf spoločnosti Stadia Phil Harrison, ktorý sa domnieval, že neexistuje dostatočne veľký trh pre čisto sólové zážitky (čo je predstava, ktorá sa v posledných rokoch opakovane ukázala ako absolútny nezmysel).

Spoločnosť Kojima Productions v súčasnosti vyvíja v spolupráci s Microsoftom cloudovú hru exkluzívne pre Xbox. Predpokladá sa, že pôjde o už skôr odhalený epizodický hororový titul Overdose. Medzitým sa objavili aj správy, že sa pracuje na hre Death Stranding 2, čo to však znamená vo svetle týchto nových informácií - napríklad či sa pripravuje exkluzívne pre PlayStation a či to bude výlučne singleplayer hra - sa zatiaľ nevie.

Začiatkom tohto roka sa tiež objavili informácie, že hororový titul The Quarry od štúdia Supermassive Games mal byť pôvodne exkluzívnym titulom pre Stadiu, a to v rámci dohody medzi štúdiom a spoločnosťou Google (z ktorej nakoniec zrejme zišlo).

Zdroj: gamingbolt.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk