Hráči Battlefield 2042 vyhlasujú bojkot EA kvôli odmietnutiu žiadostí o vrátenie peňazí

Hráči Battlefield 2042 vyhlasujú bojkot EA kvôli odmietnutiu žiadostí o vrátenie peňazí

 

Nesplnené podmienky.

Keď EA vydalo Battlefield 2042, tak prakticky okamžite bolo zrejmé, že toto nedopadne dobre. A presne to sa aj stalo. Glitche, bugy, zlé dizajnové rozhodnutia – hra mala všetko, čo je potrebné na pochovanie série. A aj keď DICE sa v súčasnosti snaží, tak zatiaľ to vyzerá na „príliš málo a príliš neskoro.“

Ešte v čase tesne po vydaní hry Battlefield 2042 však vznikla petícia, ktorá žiadala Electronic Arts, aby hráčom vrátili za Battlefield 2042 peniaze a to kvôli zavádzaniu prostredníctvom marketingu. Podľa tvorcov petície EA nedodržalo sľuby, ktoré dali hráčom pred vydaním a Battlefield 2042 bol pri vydaní „nehrateľnou hrou.“ Táto petícia rýchlo nabrala na popularite a v súčasnosti má na konte takmer 234 tisíc podpisov.

Ak ste jedným z tých, ktorí túto petíciu podpísali, tak vás nepotešíme. Zdá sa, že autori petície so svojou žiadosťou neuspeli a to napriek tomu, že podľa nich sa na tomto prípade mali podieľať najlepší právnici v krajine. Podľa organizátorov však právnici odmietli na tomto prípade pracovať a oni za tým vidia fakt, že „EA je veľmi dobre chránené“ a zákon je na ich strane. K vráteniu peňazí sa navyše nedostali ani formálnymi žiadosťami priamo prostredníctvom podpory EA.

Organizátori teda siali po ďalšom kroku. Rozhodli sa vyhlásiť bojkot na všetky produkty vydavateľstva Electronic Arts: „Od 1. septembra budeme bojkotovať Electronic Arts. Nehrajte hry od nich. Nekupujte hry od nich. Tento bojkot by mal byť bez časového obmedzenia a do momentu, kedy dostaneme formálne ospravedlnenie a EA Access na rok zdarma.“

Odhliadnuc od faktu, že autori petície si nestihli všimnúť, že EA Access už vlastne neexistuje (služba bola premenovaná na EA Play) je celkom zrejmé, že tento bojkot sa asi nestretne s veľkým úspechom. Všetci totiž vieme, ako netrpezliví sú hráči a aj fanúšikovia Battlefieldu budú aj po sklamaní z 2042 stáť v rade na kúpu ďalšej Battlefield hry hneď po jej ohlásení.

Zdroj: Petition.org

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk