Čínsky Tencent sa údajne motá okolo spoločnosti Ubisoft

Čínsky Tencent sa údajne motá okolo spoločnosti Ubisoft

 

Väčší podiel, väčší vplyv.

Čínsky Tencent je známy taktiež ako najväčšia herná spoločnosť na svete, ktorá má prsty vo viacerých herných produktoch, ktoré možno práve hráte. Okrem toho, že Tencent je 100% vlastníkom štúdia Riot Games (League of Legends), tak vlastní napríklad 40% spoločnosti Epic Games a rôzne podiely v masívnom množstve štúdií.

A teraz sa zamerali na novú korisť, ktorou je francúzske vydavateľstvo Ubisoft. Podľa Reuters totiž Tencent hľadá spôsoby, ako navýšiť svoj podiel v spoločnosti, nakoľko v súčasnosti vlastní malý, 5% podiel. Reuters to prezradili štyri zdroje priamo z prostredia.

Tencent kúpil 5% podiel v Ubisofte ešte v roku 2018 v hodnote 66€ za jednu akciu. Teraz je však oveľa agresívnejší – podľa Reuters je totiž pripravený ponúknuť až 100€ za jednu akciu a cieľom Tencentu je stať sa najväčším spomedzi akcionárov Ubisoftu. V súčasnosti vlastní najviac akcií Ubisoftu (15%) rodina Guillemot, ktoré celému kolosu taktiež šéfuje.

Ubisoft je vydavateľstvo, ktoré sa v súčasnosti zmieta v neistote. Slabé finančné výsledky a slabý výhľad na súčasný finančný rok, škandály týkajúce sa sexizmu a sexuálneho obťažovania a masívne odchody skúsených vývojárov spoločnosť značne oslabili a urobili z nej korisť pre iných. Napríklad aj pre Tencent.

Pochopiteľne, prakticky okamžite po zverejnení tejto správy akcie Ubisoftu vystrelili o takmer 11% a spoločnosť má odhadovanú hodnotu 5,65 miliardy.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk