Blizzard zrušil vývoj World of Warcraft hry pre smartfóny

Blizzard zrušil vývoj World of Warcraft hry pre smartfóny

 

Dôvodom je delenie peňazí.

Že Blizzard expanduje svoje herné značky aj na smartfóny, to je celkom zrejmé. Diablo Immortal a aj nedávno ohlásená hra Warcraft Arclight Rumble. Nie všetky projekty však idú podľa plánu a niekoľko z nich sa nikdy nedočká vydania.

Prvým bola plánovaná Warcraft hra, ktorá mala využívať rozšírenú realitu na štýl Pokémon GO. Druhý projekt však bol ešte väčší a hra bola vo vývoji už takmer tri roky. Malo ísť o verziu slávnej MMORPG hry World of Warcraft pre smartfóny.

Na hre spolupracoval Blizzard so spoločnosťou NetEase, no čínska spoločnosť údajne rozpustila tím zložený z vyše 100 vývojárov, ktorí mali pre tento herný projekt vytvárať obsah. Týmto vývojárom boli ponúknuté pracovné miesta na iných projektoch vrámci spoločnosti. Podľa informácií Bloombergu a novinára Jasona Schreiera sa totiž Blizzard a NetEase nevedeli dohodnúť na delení tržieb po vydaní a to celý projekt efektívne zabilo.

Toto rozhodnutie však spôsobuje viac problémov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Spolupráca medzi NetEase a Blizzardom je totiž celkom hlboká a týka sa okrem iného aj vydávania World of Warcraft v Číne a obe spoločnosti spolupracovali aj na nedávno vydanej hre Diablo Immortal.

Spomínaný zrušený projekt mal označenie Neptune a nemalo ísť o priamy port MMORPG hry pre smartfóny, ale o RPG spin-off, ktorý sa však odohrával v rovnakom svete. Hra sa však mala odohrávať počas iného obdobia.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk