Ani EA sa nebráni akvizícii, no v súčasnosti je v „najsilnejšej možnej pozícii“

Ani EA sa nebráni akvizícii, no v súčasnosti je v „najsilnejšej možnej pozícii“

 

Ďalšia konsolidácia?

Ak nám plánovaná akvizícia Activision Blizzard Microsoft niečo povedala, tak je to to, že takmer žiadna herná spoločnosť nie je úplne chránená pred pazúrmi tých bohatších. Activision Blizzard totiž z hľadiska hodnoty na trhu patril medzi tie najväčšie herné spoločnosti a ak sa predáva táto spoločnosť, môže sa predávať aj hociktorá iná.

A tak musí vedenie vydavateľstiev neustále odpovedať na otázky, či by boli otvorení akvizícii. A to platí aj pre Electronic Arts, ktorý patrí medzi tie najhodnotnejšie herné spoločnosti s celkovým trhovým ohodnotením vo výške viac ako 37 miliárd dolárov.

Preto neprekvapuje, že otázku o možnom odpredaji spoločnosti dostal aj šéf Electronic Arts Andrew Wilson. A aj keď prezradil, že sa možnej akvizícii nebudú brániť, tak jedným dychom dodal, že podľa neho by spoločnosti „nemohla byť v lepšej pozícii oproti tomu, ak by si zachovala nezávislosť.“

„Našim cieľom je postarať sa o našich ľudí, našich hráčov a našich akcionárov. Ak by existoval spôsob, aby sme veci robili inak, ako ich robíme dnes, tak by sme tomu boli určite otvorení, no dnes vám musím povedať, že mám veľkú vieru a som nadšený z našej budúcnosti.“

EA má za sebou veľmi úspešný kvartál a kalendár herných vydaní vyzerá z komerčného hľadiska veľmi atraktívne a tak vedenie spoločnosti určite nemá akútny dôvod predaja spoločnosti. No iba nedávno sme sa dozvedeli, že vedenie EA rokovalo o odpredaji vydavateľstva spoločnosti Comcast, no celá dohoda padla na nezhodách ohľadom budúceho spolužitia tohto giganta.

Neustále špekulácie ohľadom akvizícií však neutíchajú. Nedávno sme vás informovali o tom, že Sony zvažuje akvizíciu zvyšku spoločnosti Square Enix. V neustálych debatách a špekuláciách o akvizícii sa však krúti aj francúzsky Ubisoft.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk