Až 58% hráčov vo Veľkej Británii má aktívnu hernú predplatenú službu

Až 58% hráčov vo Veľkej Británii má aktívnu hernú predplatenú službu

 

Podrobné štatistiky.

Spoločnosť Ofcom vykonala prieskum medzi hráčmi (a aj nehráčmi) vo Veľkej Británii a výsledkom toho prieskumu je report, ktorý aj keď sa týka iba Veľkej Británie, dáva aj nám pohľad na to, ako sa majú veci pri online hraní a pri predplatených službách v hernom priemysle.

Tak si poďme rozobrať, čo sme sa dozvedeli. Podľa Ofcom 39% hráčov v kategórii 16+ hrá hry online, no vo vekovej kategórii 3 – 15 rokov je to až 56%. Priemerne pri hrách strávia hráči 7 hodín a 33 minút týždenne a to zahŕňa PC, konzoly, smartfóny a VR.

Viac ako 58% z tých, ktorí hrajú hry online majú aktívnu minimálne jednu predplatenú službu (čísla sú za Q4 2021):

  • PlayStation Plus mal 3,2 milióna predplatiteľov
  • Xbox Game Pass mal 2,6 milióna predplatiteľov
  • Xbox Live Gold mal 1,5 milióna predplatiteľov
  • Nintendo Switch Online mal 1,49 milióna predplatiteľov

37% dospelých Britov hrá hry na smartfóne, pričom pri konzolách toto číslo padlo na 30%. Konzoly sú však veľmi populárne medzi mladšími. Vo vekovej kategórii 16-24 sa na konzolách hrá 60% hráčov a vo vekovej kategórii 3-15 je to 59% hráčov.

14% detí vo Veľkej Británii má prístup ku konzolám Xbox Series X/S, pri PlayStation 5 je to 10% a jedna tretina domácností s konzolou mala aj Nintendo Switch. Najpopulárnejšími hrami pre deti sú naďalej Minecraft a Roblox. Pre dospelých je to Candy Crush Saga a Pokémon Go.

Zdroj: Ofcom

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk