Sony nezaplatilo za exkluzivitu Metal Gear Solid 4 a Xbox360 port fungoval lepšie

Sony nezaplatilo za exkluzivitu Metal Gear Solid 4 a Xbox360 port fungoval lepšie

 

Prečo sme sa ho nikdy nedočkali?

Hra Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots vyšla v roku 2008 exkluzívne na konzole PlayStation 3 a do dnešného dňa ide o jedinú platformu na ktorej sme sa dočkali vydania tejto hry. Opus Hidea Kodžimu má na Metacritic priemer 94 a pre Sony tak išlo určite o cennú exkluzivitu, ktorá ich nepochybne stála niekoľko miliónov dolárov...

...alebo ani nie. Po rokoch totiž vyplávalo na povrch, že Sony nikdy za exkluzivitu tejto hry nezaplatilo a právne tak neexistoval dôvod, prečo by sa hra nemohla objaviť na konzolách Xbox 360. Zistili sme to vďaka knihe The Ultimate History of Video Games, kde jej autor Steven L. Kent vyspovedal bývalého vývojára Kojima Productions Ryana Pettona.

„Na verejnosti panuje presvedčenie, že Sony muselo zabezpečiť exkluzivitu pre hru. To však nie je pravda. Keby sa Kodžima rozhodol vydať port pre Xbox 360, tak jeho nadriadení by mu ho určite schválili, no on nebol pripravený toto rozhodnutie spraviť.“

Patton dokonca tvrdí, že v Kojima Productions bola pripravená verzia portu hry pre Xbox 360, ktorá dokonca fungovala lepšie ako PS3 verzia hry.

Prečo sa však Kodžima rozhodol nevydať Xbox 360 port hry? Jasnú odpoveď nemáme, no ak máme brať do úvahy Kodžimov rozhovor z roku 2013 tak to bude pravdepodobne preto, že hra bola jednoducho veľmi veľká. Xbox 360 na rozdiel od PS3 totiž používal klasické DVD disky a podľa dostupných informácií zaberala hra s online komponentnom na disku 40GB. Čo by znamenalo, že na Xbox 360 by musela byť hra vydaná na piatich DVD diskoch (vzhľadom na 8,5GB kapacitu jedného). Ak je teda naozaj toto dôvodom, prečo sa Xbox 360 nikdy nedočkali tejto hry, tak nám neostáva nič iné len smútiť.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk