Počas leta máme očakávať menej veľkých herných prezentácií

Počas leta máme očakávať menej veľkých herných prezentácií

 

Sony? EA? Ubisoft?

Keďže E3 je v tomto roku zrušená, tak nám herné spoločnosti odprezentujú svoju hernú ponuku podľa vlastnej ľubovôle a preto očakávame hneď niekoľko prezentácií rozkúskovaných počas celého leta. Možno ich však nebude až toľko, ako v minulosti.

Naznačil to Geoff Keighley, ktorý pripravuje svoje vlastné prezentácie – v júni to bude Summer Game Fest a v auguste to bude Opening Night Live ako začiatok výstavy Gamescom. Podľa Keighleyho máme očakávať menej third-party prezentácií počas roka, pretože vydavatelia radšej odprezentujú svoje hry práve na Summer Game Fest a na ohlásenej Xbox & Bethesda prezentácii v júni.

„Minulý rok bolo veľa prezentácií, kde boli ľudia sklamaní, že to vlastne ani neboli herné prezentácie. Ako napríklad Take-Two, Capcom, Square Enix a tak podobne. Myslím si, že spoločnosti sa poučili, že keď chcete robiť prezentáciu, tak potrebujete obsah na aspoň 30 minút a ak aj máte dve skvelé hry, tak to môže byť málo. Takže asi uvidíme zmeny. Mám dobrý prehľad o tom, čo príde na budúci mesiac a myslím si, že ľudia budú nahypovaný na hry.“

„Stále máme nedostatok hier, a v súčasnosti je prechodný Covid rok a mnoho hier bolo odložených pretože sa vyvíjali počas pandémie. Verím však, že sa ukáže množstvo hier.“

V súčasnosti máme potvrdené tieto herné podujatia

  • Summer Game Fest – štvrtok, 9. jún od 20:00 nášho času
  • Xbox & Bethesda Showcase – nedeľa, 12. jún od 19:00 nášho času
  • THQ Nordic Showcase – 12. august 2022
  • QuakeCon 2022 – 18. – 20. august 2022
  • Gamescom 2022 – 24. – 28. august 2022

V súčasnosti už vieme, že EA žiadnu veľkú hernú prezentáciu neplánuje a namiesto toho bude svoje hry ohlasovať postupne. Bethesda vlastnú prezentáciu nemá, pretože ju spojila s Xbox prezentáciou. Čo sa však týka spoločností ako Square Enix, Sony, Ubisoft a ďalších, tak tam zatiaľ žiadne informácie nemáme.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk