Vytvorí Take-Two konkurenciu futbalu od EA? Odpoveď je vyhýbavá

Vytvorí Take-Two konkurenciu futbalu od EA? Odpoveď je vyhýbavá

 

Vydavateľ na to má určite zázemie.

EA nedávno podľa očakávania potvrdilo, že končí so sériou FIFA a svoje futbalové hry bude vydávať od roku 2023 pod názvom EA Sports FC. Vydavateľstvu sa nepáčilo zvýšenie súm, ktoré žiadala organizácia FIFA za poskytovanie licencie a podľa vlastných slov im zbavenie sa tejto licencie umožní viac kreatívnej slobody.

Organizácia FIFA však kontrovala vyhlásením, že prinesie vlastnú futbalovú sériu, ktorá bude NAJLEPŠIA!!!. A chce ju priniesť už v roku 2024, čo je celkom odvážne vzhľadom na to, ako dlho trvá vývoj športových hier od základov. Najpravdepodobnejšie je, že FIFA sa spojí s overeným herným vydavateľom, ktorý bude tieto hry vytvárať.

A adeptom je určite aj Take-Two. To totiž vlastní štúdio Visual Concepts, ktoré má v súčasnosti na starosti série NBA 2K a WWE 2K. A šéf Take-Two Strauss Zelnick priznal, že situáciu monitorujú, no zatiaľ nič konkrétne nepotvrdil.

„Určite máme záujem v expandovaní našich možností v žánri športových hier a FIFA je skvelou značkou s neuveriteľným dosahom, no v súčasnosti nemáme žiadne konkrétne plány o ktorých by sme mohli hovoriť.“

Tak uvidíme, ako celá situácia dopadne. Rolu budú nepochybne zohrávať aj peniaze.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk