Nová Mafia je vo vývoji!

Nová Mafia je vo vývoji!

 

Štúdio zostáva.

Iba dnes sme vás informovali o tom, že spoluzakladateľ a šéf štúdia Hangar 13 Haden Blackman opúšťa štúdio, no zdá sa, že to nebola jediná informácia týkajúca sa tohto štúdia. Take-Two totiž potvrdilo, že spolu s ním sa zo štúdia porúča aj COO Matthew Urban, ktorý to oznámil cez sociálnu sieť LinkedIn: „Bola to skvelá jazda v Hangar 13. Uvidíme, čo bude ďalej,“ napísal.

Najdôležitejšiu informáciu však priniesol web Kotaku, ktorý potvrdil, že po zrušení ich plánovanej hry Project Volta sa štúdio Hangar 13 pustilo do vývoja ďalšieho dielu v sérii Mafia. Práve tretí diel bol prvotinou a jedinou originálnou hrou štúdia.

Kotaku tvrdí, že kódové označenie hry je Nero a projekt je zatiaľ na začiatku svojho vývoja. Plánom je vytvoriť prequel k trilógii Mafia hier a projekt bude postavený na Unreal Engine 5. Aj Hangar 13 tak opúšťa vlastný engine, ktorý bol použitý pri vývoji Mafia III a remaku prvého dielu série Mafia.

Hangar 13 však už musí zabodovať. Štúdio utrpelo dve vlny prepúšťania, jednu v 2017 a druhú v 2018. Taktiež má na konte dvojicu zrušených projektov pričom pri tom druhom stratilo Take-Two 53 miliónov dolárov. Navyše, Kotaku informuje o tom, že Hangar 13 vyvíjalo aj tretiu hru, menšiu loot ARPG hru, no aj tá bola zrušená pred ohlásením. Take-Two tak používalo vývojárov ako pomocnú silu, naposledy pri hre Wonderlands.

Uvidíme teda, či im návrat k sérii Mafia pomôže. Trojka bola napriek kritike komerčným úspechom a je dôkazom, že značka v sebe má potrebnú silu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk