Európskym predajom konzol v marci vládol Switch a Xbox opäť raz prekonal PlayStation

Európskym predajom konzol v marci vládol Switch a Xbox opäť raz prekonal PlayStation

 

Hrám samozrejme vládol Elden Ring.

GSD zverejnila svoj rebríček popularity hier a konzol v Európskych krajinách za mesiac marec 2022 a asi nikoho neprekvapí, že rebríčku opäť dominuje konzola Nintendo Switch. Podľa štatistík GSD sa za marec predalo v európskych krajinách (okrem Veľkej Británie a Nemecka) 332 tisíc konzol, čo je medziročný pokles o 39%.

Switch však ako jediný zažil medziročný nárast a to konkrétne o deväť percent a to mu zabezpečilo víťazstvo v tomto rebríčku. Na druhom mieste sa umiestnila rodina konzol Xbox Series a až na treťom mieste skončili konzoly PlayStation 5. GSD však dodalo, že aj Xbox a aj PlayStation ešte stále nedokážu pokryť trh dostatkom konzol a ide skôr o výsledok toho, komu sa podarilo vyrobiť viac kusov konzol.

V marci sa v krajinách Európy predalo 1,32 milióna kusov herného príslušenstva, pričom na prvom mieste sa umiestnil DualShock 4 nasledovaný ovládačom DualSense. Na ďalších miestach sa umiestnili Joy-Cony k Switchu, Xbox Series ovládače, PlayStation Pluse 3D headset a Nacon PS4 Compact Wired Controller.

Predaju hier už druhý mesiac vládne Elden Ring, ktorý je extrémne populárny aj prostredníctvom digitálneho predaja. Na druhom mieste sa umiestnila hra Gran Turismo 7, ktorá bola dokonca najpredávanejšou v Taliansku, Francúzsku a Španielsku. Na treťom mieste je FIFA 22 nasledovaná hrou Grand Theft Auto 5 a Kirby and the Forgotten Land. Treba však podotknúť, že pri Kirbym nie sú zarátané digitálne predaje, pretože túto štatistiku Nintendo neposkytuje.

Zdroj: GSD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk