E3 2022 bola oficiálne zrušená, no náhrada už bola ohlásená

E3 2022 bola oficiálne zrušená, no náhrada už bola ohlásená

 

ESA preč, Keighley dnu.

Po mesiacoch špekulácií organizácia ESA potvrdila, že E3 2022 sa neuskutoční a to ani v digitálnej podobe. Fyzická výstava bola zrušená už začiatkom tohto roka, no stále existovala nájde, že sa podujatie uskutoční, podobne ako minulý rok, aspoň cez streamovacie platformy. Táto možnosť však teraz padla.

„Rozhodli sme sa smerovať našu energiu a zdroje na revitalizáciu fyzického a digitálneho E3 zážitku na budúce leto. Či už sa rozhodnete užiť si šou z pohodlia domova prostredníctvom zariadení, alebo naživo, výstava v 2023 prinesie komunitu, médiá a priemysle späť v úplne novom formáte a interaktívnom zážitku. Tešíme sa na prezentáciu E3 ľuďom na celom svete v Los Angeles v roku 2023.“

Relevantná otázka však je, či vôbec herný priemysel v roku 20223 bude potrebovať E3. Viacero vydavateľov výstavu ignorovalo ešte predtým ako jej krach urýchlila pandémia COVID-19 a nezdá sa, že by k tejto výstave získali medzičasom vrúcnejší vzťah. Hlavne nie po tom, čo sa producent Geoff Keighley so svojim Summer Game Fest snaží prilákať vývojárov a vydavateľov na svoju stranu.

Apropo. Geoff Keighley. Ten využil príležitosť ohlásenia zrušenia E3 2022 na odprezentovanie svojho vlastného podujatia. Prezradil, že Summer Game Fest sa vráti v 2022 a to už v mesiaci jún a celé podujatie sa začne živou prezentáciou. Kedy presne však bude, to zatiaľ nevieme.

Zdroj: Twitter/IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk