Čínsky NetEase údajne plánuje kúpiť štúdio Quantic Dream

Čínsky NetEase údajne plánuje kúpiť štúdio Quantic Dream

 

Najprv podpora, teraz zhltnutie.

M&A sezóna v hernom priemysle pokračuje a zdá sa, že novou „obeťou“ akvizície bude francúzske štúdio Quantic Dream, ktoré poznáme vďaka hrám ako Detroit: Become Human, Heavy Rain či Beyond: Two Souls. Insider Tom Henderson totiž informuje o tom, že v súčasnosti sa finalizuje predaj štúdia čínskej spoločnosti NetEase.

Tá ešte v roku 2019 kúpila menšinový podiel, no po dokončení tohto obchodu by mali byť 100% vlastníkom štúdia. Rokovania o tomto odkúpení prebiehali mesiace a dohoda sa dostáva do finálnych fáz.

Podľa informácii Hendersona hľadalo Quantic Dream strategického investora od momentu, kedy pre Sony dokončili hru Detroit: Become Human a oslovili hneď niekoľko spoločností. Je zrejmé, že Sony záujem nemalo a tak hľadali inde a našli ho až v podobe čínskej spoločnosti.

Štúdio v súčasnosti pracuje na viacerých herných projektoch a jedným z nich je hra Star Wars Eclipse, ktorá však bude vydaná o čosi neskôr, ako sa na začiatku mohlo javiť. Štúdio má totiž údajne problémy s najímaním nových zamestnancov a to kvôli toxickej kultúre, ktorá v štúdiu panuje.

Pre NetEase je to ďalšia akvizícia po minuloročnej kúpe štúdia Grasshopper Manufacture, tvorcov Killer7, No More Heroes a Lollipop Chainsaw.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk