Kotick zostáva šéfom Activision Blizzard, no po dokončení obchodu odíde

Kotick zostáva šéfom Activision Blizzard, no po dokončení obchodu odíde

 

Zlatý padák?

Vydavateľstvo Activision Blizzard sa najneskôr do júna 2023 stane súčasťou spoločnosti Microsoft. Teda za predpokladu, že do celej situácie nezasiahne nejaký regulačný orgán. Okrem toho, že Microsoft získal množstvo herných štúdií a značiek, tak taktiež spôsobil to, že po prechodnom období bude pozícia šéfa Activision Blizzard doslova nadbytočná.

Čo teda bude s našim obľúbencom Bobbym Kotickom? Podľa oficiálnych informácií Microsoftu ostane Kotick na svojej pozícii a to až do uzatvorenia obchodu, čo síce mnohých nepotešilo, no ak nepatríte k jeho fanúšikom, tak podľa webu The Wall Street Journal sa dokončením obchodu skončí jeho pôsobenie v tejto spoločnosti.

„Pán Kotick bude pokračovať v pozícii CEO Activision Blizzard a po dokončení obchodu sa bude biznis spoločnosti zodpovedať priamo šéfovi hernej divízie Microsoftu Philovi Spencerovi. Obe spoločnosti sa však dohodli, že pán Kotick po dokončení obchodu odíde.“

Sám Kotick však odmietol tieto dohady komentovať a povedal ba to, že „bude Microsoftu vždy dostupný na to, aby bola integrácia oboch spoločností čo možno najlepšia.“

Kotick bol v posledných mesiacoch v centre pozornosti, no zo všetkých zlých dôvodov. Jeho slabá reakcia na škandál spoločnosti ohľadom obvinení z rasizmu, sexizmu a sexuálneho obťažovania sa ešte zhoršila po tom, čo sa vyšetrovaním zistilo, že on sám kryl niektorých vinníkov a snažil sa zahladiť stopy.

Kotick však nepochybne nebude veľmi smutný. Ako jedného z akcionárov Activision Blizzard ho totiž čaká poriadna výplata a s ohľadom na to, že jeho majetok je odhadovaný na 600 miliónov dolárov si myslíme, že bude naďalej pokojne spávať.

Zdroj: WSJ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk