Prevádzkovateľ skalpovacej PS5 a Xbox služby tvrdí, že pomáha „mladým podnikateľom“

Prevádzkovateľ skalpovacej PS5 a Xbox služby tvrdí, že pomáha „mladým podnikateľom“

 

Určite?

Už od vydania sa konzoly Xbox Series X a PlayStation 5 potýkajú s masívnym dopytom a malým množstvom dostupných konzol, čo doslova otvorilo dvere pre sklaperov, ktorí za pomoci mnohých nástrojov dokážu nakupovať konzoly vo veľkom a následne ich predávať s masívnou maržou.

A jedným z najúspešnejších mužov čipovej krízy a skalperstva je Jack Bayliss, ktorý prevádzkuje službu Aftermarket Arbitrage. V skratke ide o predplatenú službu, ktorá dáv svojim predplatiteľom skoré informácie o dostupnosti konzol v obchodoch, aby mohli následne títo užívatelia spraviť nákup, „oskalpovať“ obchodníkov a zarobiť na tom.

Predplatné Aftermarket Arbitrage stojí 30 libier mesačne a Bayliss tak za jeden mesiac zarobí približne 45 tisíc libier. Samozrejme, táto služba nie je určená len pre konzoly – svoje si tam nájdu všetci, ktorí hľadajú málo dostupný tovar.

A aj keď Baylissovi by asi mnoho hráčov čakajúcich na Series X alebo PlayStation 5 nakopalo zadok (v tom lepšom prípade), tak podľa vlastných slov koná v „súlade s morálnym kompasom“ a podľa neho pozitíva jeho práce zatieňujú prípadné negatíva.

„Viem, že médiá a bežní ľudia nás skalperov asi nenávidia. Pre mňa však vlastnenie PlayStation 5 alebo Xboxu nie je nutnosť, ale niečo prepychové. Ak si môže niekto dovoliť minúť 450 libier extra, tak 100 libier navyše nie je veľa, ak máte hotovosť, ktorú chcete minúť. Áno, niektoré rodiny museli zaplatiť 100 libier navyše, no vôbec vás nenapadne hovoriť o našich členoch, ktorí majú doma 30 konzol a na každej zarobia 100 libier. A to im prináša dobrý mesačný zárobok.“

Bayliss tvrdí, že mnoho jeho predplatiteľov je veľmi mladých a tak im pomáha vytvoriť ich vlastný biznis: „To, čo robia je, že sú podnikateľmi – vytvárajú si vedľajší príjem a robia niečo, čo 90% bežných ľudí robiť nechce.“ Dokonca dodal, že niektorí predplatitelia mohli opustiť svoje súčasné zamestnanie a venujú sa iba tejto činnosti: „Trávia viac času s rodinami a deťmi. Mali sme ľudí, ktorí boli schopní zrenovovať svoj dom, kúpiť deťom preliezky, kúpiť manželkám alebo sebe nové autá.“

„Mali sme človeka, ktorý mal dlhy z gamblingu vo výške 20 tisíc libier a vďaka tejto službe sa z tohto dlhu dostal a dokonca teraz zarába.“

Aj keď na jednej strane súhlasíme s pohľadom Baylissa a stále platí, že ak je niekto ochotný zaplatiť 800€ za PlayStation 5, tak sa nájde niekto, kto ju za takú cenu bude predávať, no keď sa neviete mesiace dostať ku next-gen konzole lebo nie ste ochotný zaplatiť viac ako oficiálna cena, tak vás jeho impérium asi nepoteší.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk