Režisér novej singleplayer hry od tvorcov Titanfall odchádza zo štúdia Respawn

Režisér novej singleplayer hry od tvorcov Titanfall odchádza zo štúdia Respawn

 

Rozlúčka po rokoch.

Respawn Entertainment sa za posledné roky vyšplhal doslova na vrchol herného sveta a to vďaka masívnemu úspechu hier Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order. Štúdiu to zabezpečilo masívnu expanziu a zakladateľovi štúdia Vincovi Zampellovi dôveru vedenia EA.

Štúdio tak v súčasnosti okrem starostlivosti o Apex Legends pracuje na minimálne dvojici hier. Jednou z nich je pokračovanie Star Wars Jedi: Fallen Order pod vedením Stiga Assmusena a druhou je ďalšia hra pre jedného hráča, ktorej vývoj viedol Mohammad Alavi. S dôrazom na viedol.

Alavi totiž na sociálnej sieti LinkedIn oznámil, že po 18 rokoch opúšťa kolegov s ktorými pracoval naprieč štúdiami Infinity Ward a Respawn: „Toto bol môj posledný deň v štúdiu Respawn. Je to neskutočný pocit. Pripravoval som hry 18 rokov a iba v dvoch spoločnostiach – Infinity Ward a Respawn. 11 z toho bolo v Respawne, spoločnosti, ktorú som pomáhal formovať. Učil som sa od najtalentovanejších vývojárov a pomáhal som vytvárať série na ktoré som hrdý. Preto je dnešok horkosladký. Teším sa na nové dobrodružstvo, no je mi smutno, že som za sebou zanechal rodinu. Je to koniec jednej éry.“

Alavi bol dizajnérom Titanfall hier a dizajnovým šéfom Apex Legends. Pretým sa však podieľal ako dizajnér na tvorení legendárnych levelov v sérii Call of Duty – No Russian, All Ghilled Up a Crew Expendable.

Respawn zatiaľ neohlásil, kto Alaviho nahradí na pozícii šéfa vývoja nového herného projektu.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk