Blue Box sa situácia vymkla spod kontroly: Vyhrážky smrťou kvôli Abandoned

Blue Box sa situácia vymkla spod kontroly: Vyhrážky smrťou kvôli Abandoned

 

Čierna komédia pokračuje.

Abandoned. O tejto indie hre sa v posledných mesiacoch popísalo viac ako o niektorých AAA hrách. A pritom pravdepodobne ani nebolo o čom. Vinou veľmi zlých teaserov vývojárov a ďalších hnusných marketingových výstrelkov si totiž veľká časť komunity začala myslieť, že Abandoned je vlastne iba skrytou Silent Hill alebo Metal Gear Solid hrou a celé štúdio Blue Box Game Studios má na svedomí legendárny dizajnér a troll v jednej osobe, Hideo Kodžima.

Lenže nič také to zjavne nie je, čo potvrdili aj samotní vývojári v júni a tak ako sa dalo čakať, hráči po sklamaní ukázali svoju odvrátenú stránku. Vývojárske štúdio totiž na sociálnej sieti Twitter zverejnilo správu v ktorej sa posťažovalo, že sú terčmi vyhrážok a to nie len vo virtuálnej podobe ale aj fyzickej podobe .

„Posledných niekoľko dní bolo komplikovaných. Vyhrážky smrťou sú frekventovanejšie online, no bohužiaľ objavujú sa aj fyzicky a toto musí prestať.“

„Toto ovplyvňuje nie len nás ako tím, ale všetkých ľudí v našom okolí. Iné biznisy, rodiny a všetkých, ktorí nás obklopujú. Sme si vedomí negatívnej situácie, ktorú sme vytvorili a rozumieme vašej frustrácii, no nerozumieme vyhrážkam smrťou.“

Členovia štúdia taktiež oznámili, že všetky vyhrážky budú adresovať policajným zložkám, ktoré by mali toto idiotské správanie sa hráčov doriešiť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk