Napriek komplikovanému vydaniu Cyberpunku zažil CD Projekt rekordný rok

Napriek komplikovanému vydaniu Cyberpunku zažil CD Projekt rekordný rok

 

Cyberpunk zarobil milióny dolárov.

Príbeh hry Cyberpunk 2077 poznáte. Katastrofálny stav hry na konzolách, nie ideálny na všetkých ostatných platformách. Stiahnutie hry z predaja na Playstation Store a patchovanie a patchovanie.

Napriek očividným zádrheľom však môže spoločnosť CD Projekt označiť rok 2020 za finančne extrémne úspešný. Aj keď o plnohodnotné finančné štatistiky za 12 mesiacov roka 2020 sa CD Projekt podelí až na budúci týždeň, tak ochutnávky sme sa dočkali už teraz.

CD Projekt totiž za rok 2020 utŕžil 2,14 miliardy poľských zlotých, čo je v prepočte 470 miliónov € a z toho bolo 1,15 miliardy zlotých (252 miliónov €) čistého zisku. Pre CD Projekt tak ide o suverénne najúspešnejší rok v histórii spoločnosti a zďaleka predčil rok 2015, kedy sme sa dočkali vydania tretieho Zaklínača.

Ten vyšiel v máji 2015 v CD Projektu priniesol do konca roka 2015 „iba“ niečo vyše 700 miliónov poľských zlotých.

Výhodou tretieho Zaklínača bolo však to, že vďaka svojej povesti jednej z najlepších hier poslednej generácie sa predával dlhodobo. To je pri Cyberpunku otázne, aj keď samotné štúdio je sebavedomé, že keď dostanú hru do dobrého stavu, tak sa predávať bude. 

Zdroj: CDP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk