Šéf streamovacej služby Amazon Luna odišiel zo svojho postu

Šéf streamovacej služby Amazon Luna odišiel zo svojho postu

 

Aj ty Amazon?

Február 2021 je v znamení zemetrasenia pre streamovacie služby. Google na začiatku tohto mesiaca oznámil zatvorenie svojich first-party štúdií a zmenu stratégie a teraz na konci tohto mesiaca sa potichu udiala zmena u priameho konkurenta v službe Amazon Luna.

Tá je ešte stále vo fáze beta testovania a stále nie je dostupná v našom regióne, no ak sa k nám jedného dňa dostane, tak už to nebude pod vedením doterajšieho šéfa Marca Whittena. Túto zmenu jeho zamestnania si všimol Matthew Ball vďaka Whittenovmu profilu na LinkedIn.

Podľa neho sa Whitten stal vo februári stal novým vice-prezidentom a generálnym manažérom Unity Create vrámci Unity Technologies.

Služba Amazon Luna bola spustená v septembri 2020 a svojmu obchodnému modelu sa viac približuje službe Xbox Game Pass. Za jeden mesačný poplatok totiž získate prístup k desiatkam hier, no ide o výlučne streamovaciu službu, takže Amazon neponúka lokálny hardvér.

Whittena možno herná komunita pozná aj vďaka jeho pôsobeniu v Xbox divízii Microsoftu, kde pôsobil ako Chief Produc Officer pri vývoji konzoly Xbox One. Ešte pred jej vydaním v roku 2013 však zo spoločnosti odišiel.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk