S novým patentom Electronic Arts nebudete musieť čakať na stiahnutie hry

S novým patentom Electronic Arts nebudete musieť čakať na stiahnutie hry

 

Všetko hladko a plynulo.

Spoločnosť Electronic Arts si dala patentovať technológiu, ktorá zatočí s dlhým čakaním na stiahnutie hry. Tento patent má názov „Dynamic vide game client“ a jeho fungovanie je veľmi jednoduché a ak by sa mohlo pretaviť do reality, tak by sa mu určite mnohí poďakovali.

V praxi ide o to, že keď sa pokúsite hru spustiť cez svojho digitálneho klienta, tak hra zistí, či je nainštalovaná lokálne. Ak áno, tak sa vám normálne spustí. Ak nie, tak sa spustí stream tejto hry, zatiaľ čo sa táto hra začne na pozadí sťahovať. A v momente, keď bude hra kompletne dosťahovaná, tak sa vám prepne na lokálnu kópiu a to bez toho, aby ste to spozorovali, alebo aby ste museli hru reštartovať.

EA chce touto technológiou „premostiť dlhotrvajúci inštalačný proces.“ Na druhej strane je však faktom, že na streamovanie potrebujete solídne internetové pripojenie, no ak máte solídne internetové pripojenie tak asi nepotrebujete streamovanie, pretože sa hra stiahne relatívne rýchlo. A ak máte pomalé pripojenie a hra sa sťahuje dlho, tak je veľká pravdepodobnosť, že streamovanie vám nebude fungovať ideálne.

To však už nie je naša starosť. Niektorí ľudia by možno za túto technológiu boli vďační a preto budeme určite radi, keby sme tento patent videli niekedy v akcii.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk