Summer Game Fest sa vráti aj v roku 2021, no chvalabohu bude kratší

Summer Game Fest sa vráti aj v roku 2021, no chvalabohu bude kratší

 

SGF vs. E3. Fight.

Minuloročná pandémia COVID-19 spôsobila zrušenie podujatia E3 2020, čo využil známy producent a bývalý herný novinár Geoff Keighley a vytvoril Summer Game Fest 2020. Nešlo ani tak o samostatné herné podujatie, ale skôr išlo o zastrešenie, ktoré pokrývalo všetky samostatné herné podujatia. Pod záštitou Summer Game Fest sme sa tak dočkali napríklad Playstation 5 Showcase, EA Play 2020, Xbox Game Showcase, Unreal 5 Engine Dema či podujatia Gamescom 2020.

A teraz, keď je Summer Game Fest už ako-tak známy pojem, tak to Keighley určite nenechá tak. Aj napriek tomu, že E3 už hlási svoj návrat. Potvrdil totiž, že Summer Game Fest sa vráti aj v roku 2021 a opäť má pre nás pripravené čerstvé herné ohlásenia, no s malými zmenami.

Summer Game Fest 2020 totiž trval od mája až do konca augusta, čo mnohí kritizovali, pretože išlo o veľmi dlhé časové obdobie v ktorom sa herné novinky strácali. Preto bude Summer Game Fest 2021 oveľa kratší a podľa Keighleyho bude trvať „menej ako mesiac.“ Keighly minuloročný formát odôvodňoval primárne tomu, že sme boli uprostred pandémie, takže všetko bolo šité horúcou ihlou. Teraz si už spoločnosti zvykli na takýto formát prezentácie a koordinácia tak bude oveľa jednoduchšia.

Na podrobnosti podujatia si však budeme musieť počkať. Isté je však to, že Summer Game Fest 2021 bude v iných farbách.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk