Predajom hier v Európe v roku 2020 dominovala FIFA 21

Predajom hier v Európe v roku 2020 dominovala FIFA 21

 

Až na tri výnimky to platilo všade.

GfK Entertainment zverejnila rebríčky najpredávanejších hier v Európe v roku 2020 a vzhľadom na to, že táto inštitúcia pokrýva aj predaje na Slovensku, tak nás táto informácia určite zaujíma.

Nanešťastie, nič vzrušujúce nás nečaká. GfK totiž skonštatovalo, že Európe je výsostne futbalová a to až na tri výnimky. GfK sa venuje predajom hier v takmer všetkých Európskych krajinách od Slovenska smerom na západ a taktiež do svojich štatistík zahŕňa aj Rusko.

Najpredávanejšou hrou za rok 2020 bola FIFA 21, nasledovaná dvoma exkluzivitami pre Nintendo Switch – Animal Crossing: New Horizons a Mario Kart 8 Deluxe. FIFA 21 dominovala predajom v 16 z 19 krajín (vrátane Slovenska a Česka) a jedinými výnimkami sú Francúzsko, kde bol najpredávanejšou hrou Animal Crossing, Rusko, kde bol najpredávanejšou hrou The Last of Us: Part II a Fínsko, kde bol najpredávanejšou hrou Minecraft.

Tento rebríček bol však zostavený iba z predaja krabicových verzií hier a zahrnutie digitálu by možno poradie trochu premiešalo. GTA V sa opäť darilo v Poľsku, Rusku, Česku a Maďarsku. Minecraft zas mal dobrý rok v Taliansku, Portugalsku a Španielsku. Úspech zažil aj The Last of Us: Part II, ktorý sa dobre predával u nás, v Česku, Fínsku a Švédsku. 

Sérii FIFA sa tak podarilo obhájiť minuloročné prvenstvo a séria mala najpredávanejšiu hru v Európe v rokoch 2017, 2018 s 2019. 

Zdroj: GfK

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk