Žaloba: EA algoritmom upravuje náročnosť FIFA hier aby motivovala hráčov kupovať lootboxy

Žaloba: EA algoritmom upravuje náročnosť FIFA hier aby motivovala hráčov kupovať lootboxy

 

Aj tak sa dá robiť biznis.

Tých žalôb voči EA a ich športovým hrám v poslednej dobe pribúda. Zatiaľ čo donedávna boli primárnym dôvodom lootboxy a ich gamblingové charakteristiky, tak v posledných týždňoch sa ozvali aj hráči, ktorí sú nespokojní s tým, že za svoje tváre v sérii nedostávajú nič zaplatené. A aby toho nebolo málo, tak tentokrát prichádza ďalšia žaloba.

Tá je však ešte závažnejšieho charakteru. Federálna žaloba na americkom súde totiž tvrdí, že EA nezákonne zvyšuje náročnosť svojej hry a tým psychicky vplýva na hráčov, aby investovali do svojho Ultimate Team družstva reálne peniaze. A žalobu podali hráči FIFA 21.

Táto skupina hráčov žaluje EA Sports, že používa „klamlivé praktiky“ a „zavádzajúcu reklamu“ aby podporovali predaje Ultimate Team lootboxov.

Konkrétnym problémom je podľa nich to, že EA používa „Dynamic Difficulty Adjustment“ a „Adaptive Difficulty“ systémy. Tieto systémy vedia používať heuristickú predpoveď a intervenciu na ovplyvnenie výsledkov zápasov a tým pádom zaisťujú u hráčov väčšiu angažovanosť.

Nie sme sudcami a ani nevieme, či EA Sports tieto systémy v hre používa, ale teoreticky to zmysel dáva. Ak by EA Sports vedelo naprogramovať umelú inteligenciu v Ultimate Team móde tak, aby motivovala hráčov na zlepšenie futbalistov (čo sa robí nákupom lootboxov), tak by mali v rukách veľmi mocný nástroj, ktorý pôsobí primárne na tých, ktorí majú problém so sebakontrolou.

EA však samozrejme všetky obvinenia odmieta a podľa nich sú „ničím nepodložené a vykresľujú naše hry v negatívnom svetle.“

EA nepopiera, že technológia Adaptive Difficulty vo FIFA 21 je, no tvrdí, že ju používa iba v móde Squad Battles. Čo sa však Dynamic Difficulty Adjustment technológie týka, tak EA jej používanie vo FIFA 21 zásadne popiera.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk