Codemasters súhlasil s odkúpením štúdia spoločnosťou Take-Two!

Codemasters súhlasil s odkúpením štúdia spoločnosťou Take-Two!

 

Vzniká gigant herného priemyslu.

To, čo bolo naznačené koncom minulého týždňa sa teraz oficiálne potvrdilo. Britské štúdio Codemasters totiž súhlasilo s návrhom na odkúpenie štúdia spoločnosťou Take-Two za 980 miliónov dolárov.

Celá transakcia by mala byť dokončená začiatkom kalendárneho roka 2021 a celá transakcia si ešte vyžaduje odsúhlasenie správnou radou spoločnosti Take-Two, no v tomto prípade by malo ísť už len o formalitu.

Po dokončení tohto nezvyčajného spojenia sa Codemasters stane súčasťou vydavateľstva Take-Two, no zostane pod rovnakým vedením, ktoré tvorí CEO Frank Sagnier a CFO Rashid Varachia. Codemasters sa tak stane ďalšou „značkou“ pod vedením Take-Two. Už existujúce značky sú 2K Games, ktoré má na starosti štandardné štúdia (Hangar 13, 31st Union, Cloud Chamber), 2K Sports, ktoré má na starosti športové štúdia (Visual Concept), Rockstar, ktorý ma na starosti...Rockstar a Private Divsion, ktoré má na starosti spoluprácu s Indie štúdiami.

Codemasters je známe primárne pretekárskymi sériami Dirt, no štúdio vlastní aj oficiálnu licenciu na hry šampionátu Formula 1 a WRC a pred niekoľkými mesiacmi Codemasters kúpilo štúdio Slightly Mad Studios, ktoré je známe sériou Project Cars.

„Sme nadšení, že môžeme svetu prezradiť, že táto transakcia sa uskutoční. Codemasters má dlhoročnú históriu vytvárania milovaných a komerčne úspešných značiek a veríme, že ich ponuka bude skvelo dopĺňať našu ponuku športových hier,“ povedal šéf Take-Two Strauss Zelnick.

Zo správy určenej pre vedenie Take-Two je zrejmé, že vydavateľ touto kúpou chce dosiahnuť

  • Prvenstvo na hernom trhu v kombinovaných športových a pretekárskych hrách
  • Diverzifikáciu žánrov a hier, ktoré Take-Two ponúka
  • Technologickú expertízu členov štúdia Codemasters
  • Vyrovnanejšie kvartálne tržby z dôvodu väčšej frekvencie vydávaných hier

Po odkúpení Bethesdy Microsoftom tak ide o druhý megaobchod herného roka 2020 a to aj napriek faktu, že 980 miliónov nie je 7,5 miliardy.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk