Blizzard zatvorí svoju pobočku vo francúzskom Versailles

Blizzard zatvorí svoju pobočku vo francúzskom Versailles

 

Vplyv Activisionu naďalej rastie.

Vydavateľ Activision Blizzard v internom emaili oznámil približne 400 zamestnancom vo svojej pobočke vo francúzskom Versailles, že plánuje zatvoriť túto pobočku, ktorá sa vrámci Blizzardu starala o marketing, zákaznícku podporu, lokalizáciu hier do rôznych jazykov a ďalšiu podporu hier od Activision a Blizzardu v Európe.

Tento krok sa dotkne takmer všetkých zamestnancov a nastal po tom, čo stroskotal pôvodný plán vydavateľa – presunúť polovicu zamestnancov do Londýna. Tento plán však bol kvôli pandémii COVID-19 zmarený a vydavateľ sa tak rozhodol pre ten horší variant.

Zatiaľ nie je známe, či Activision ponúkne zamestnancom náhradné pozície vrámci firmy, no je zrejmé, že veľké množstvo z nich si bude musieť hľadať novú prácu. Hovorca vydavateľa vydal toto stanovisko: „Počas posledného roka sme preskúmavali možnosti, ako najlepšie využiť naše možnosti v biznise, ako lepšie využívať talent, ktorý máme k dispozícii a expertízu pri boji v tomto rýchlom, kompetitívnom a digitálne zameranom priemysle.“

Pre Blizzard mala ich francúzska pobočka veľkú dôležitosť. Blizzard totiž v časoch najväčšej slávy patril spoločnosti Vivendi a to až do svojho spojenia s vydavateľom Activision v roku 2008 a pobočka štúdia vo Versailles bola kľúčom pri spolupráci Blizzardu a Vivendi. Jej zatvorenie je tak znakom stále narastajúceho vplyvu Activisionu na Blizzard, ktorý ešte dlhú dobu po spojení fungoval autonómne. Už dlhšiu dobu však môžeme čítať správy o tom, že finančné oddelenie Activisionu tlačilo na Blizzard, aby svoje zdroje využívali efektívnejšie, aby vydávali hry častejšie čo nepochybne prispelo k tomu, že vedenie Blizzardu postupne zo štúdia odišlo.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk