Legendárny Šindži Mikami nemá s remakom Resident Evil 4 žiaden problém

Legendárny Šindži Mikami nemá s remakom Resident Evil 4 žiaden problém

 

Legenda sa vyjadrila!

Aj keď Capcom oficiálne remake Resident Evil 4 ešte neohlásil, už dlhší čas sa šušká, že by k tomu malo skôr, či neskôr dôjsť. Z toho dôvodu web IGN vyspovedal Šindži Mikamiho, tvorcu celej série, ktorý v súčasnosti už pre Capcom nepracuje a s Bethesdou vyvíja pripravovaný horor GhostWire: Tokyo. Otázka bola jednoduchá, či mu nevadí, že jeho hry pretvára iný tím. Šindži sa vyjadril najlepšie ako mohol a teda, pokiaľ sú tie (prerobené) hry kvalitné, tak nemá problém.

Celý rozhovor sa nesie v odľahčenom duchu a je to veľmi zaujímavé čítanie. Ak si ho prečítate, môžete sa dozvieť odpovede na otázky, či mu nechýba publicita z čias prvých Resident Evil hier, ako vníma súčasný survival horor alebo čo odporúča jesť hráčom počas hrania jeho hier.

Zdroj: IGN
 
 

V skratke: Kto je Šindži Mikami?

Šindži Mikami bol jednou z najvýraznejších osobností Capcomu na prelome tisícročí. Pôvodne tento vývojár pracoval na plošinovkách od Disneyho (on napríklad vytvoril vynikajúci dizajn hry Aladdin), no od nich prešiel rovno na krvavé horory. Aj keď prvý Resident Evil režíroval, nad dvojkou a trojkou už len dohliadal ako producent. Hoci to len by malo byť v úvodzovkách, nakoľko až jeho pričinením nakoniec vyzeralo Resident Evil 2 ako ho dnes poznáme. Pôvodne to bola odlišná hra.

Ak nepočítame remake Resident Evil pre GameCube, za režisérsky pult si zasadol až pri Resident Evil 4, ku ktorému napísal aj scenár. Masívny úspech a legendárny status ďalšej jeho hry len dokumentuje jeho angažovanosť pre to, čo robí, a nesmierny talent. V stále viac sa rozrastajúcej hernej spoločnosti, ktorá už napĺňala definíciu korporácie, sa cítil čoraz horšie a tak Capcom opustil a pridal sa k PlatinumGames, pre ktorý vytvoril explozívny Vanquish.

Následne založil svoje vlastné štúdio Tango Gameworks, ktoré vyprodukovalo dve hry - The Evil Within a The Evil Within 2. Prvý diel režíroval opäť Šindži. Štúdio momentálne spolupracuje s Bethesdou (nakoľko Tango bolo odkúpené Zenimaxom) na akčnom horore Ghostwire: Tokyo, kde podľa informácií tento majster hororu pôsobí ako producent.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk