Amazon vstúpi do boja streamovacích služieb už (možno) v tomto roku

Amazon vstúpi do boja streamovacích služieb už (možno) v tomto roku

 

Ďalší kohút súperiaci o pozornosť.

Google už spustil svoj Google Stadia, Microsoft testuje svoj Project xCloud a Sony prevádzkuje svoj PS Now. A o chvíľu sa k ním pripojí ďalší gigant v podobe spoločnosti Amazon. O jeho vstupe sa už nejaký čas šuškalo, no web New York Times získal nové informácie a to vrátane názvu.

Názov služby je v momentálnej fáze Project Tempo a plán na verejné testovanie služby je v tomto roku. Bohužiaľ už aj tu sa začína prejavovať pandémia koronavírusu, takže podľa zdrojov vo vnútri Amazonu je možné, že sa testovanie odloží až na 2021 a všetko závisí od toho, čo sa bude diať vo svete.

Výhoda Amazonu (oproti Google Stadia) je fakt, že spoločnosť už má jedno veľké interné štúdio, ktoré by teoreticky vedelo rýchlo službu zásobiť exkluzívnym obsahom a prinútiť tak hráčov, aby ju začali využívať. Jednou z nich je MMORPG New World a ďalšie dve by mali tvoriť kompetitívna strieľačka Crucible a free-to-play MMO hra Lord of the Rings. Tie sú však ohlásené aj na ďalšie platformy, takže uvidíme, ako sa situácia vyvinie.

O službe ako takej, kvalite streamovania, dostupnosti v regiónoch a ďalšie podrobnosti zatiaľ nevieme. No je zrejmé, že všetko sa už čoskoro dozvieme.

Okrem toho plánuje Amazon investovať do vývoja ďalších hier, medzi ktorými budú aj interaktívne hry určené pre Twitch. Viceprezident Amazonu pre herný priemysel Mike Frazzini povedal: "Každému z nás je jasné, že hráči milujú hry. Bolo to tak jasné, že sme vedeli, že sa musíme začať venovať hernému priemyslu. Našim cieľom je zobrať to najlepšie z Amazonu a preniesť to do hier. Už chvíľu na našich plánoch pracujeme."

Zdroj: New York Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk