Dopyt po kúpe konzol narástol za posledné obdobie raketovým tempom

Dopyt po kúpe konzol narástol za posledné obdobie raketovým tempom

 

Všetci traja výrobcovia sa môžu pochváliť.

Zdá sa, že nová herná konzola je dosť populárnou investíciou v posledných dňoch u veľkého množstva hráčov. Agentúra GSD, ktorá sa zaoberá prieskumom herného trhu totiž vydala štatistiky predaja hier a konzol za posledné obdobie v 17 krajinách Európy, medzi ktoré patrí a Slovensko a zdá sa, že Microsoft, Sony a aj Nintendo majú hody.

Od 16. do 22. marca sa totiž predalo 4,3 milióna kópií hier, čo je nárast o 63% oproti predchádzajúcemu týždňu. Jeden z dôvodov je aj vydanie nových hier Animal Crossing: New Horizons a Doom Eternal, no časť z toho má na svedomí aj fakt, že kvôli korone a obmedzeniam v pohybe sa zvýšil dopyt po hrách.

Predajom dominuje digitálna distribúcia, ktorá sa zaslúžila o 2,74 milióna predaných hier, pričom predaje fyzických kópií sa zastavili na úrovni 1,58 milióna.

Ruky si mädlia aj výrobcovia konzol. Ich predaje sa totiž oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšili o 155% a predaných bolo 259 169 konzol. O toto zvýšenie sa zaslúžili aj Xbox One aj Playstation 4 a aj Nintendo Switch. Toto navýšenie prišlo po týždňoch, kedy predaje konzol neustále klesali a to kvôli očakávanému príchodu novej generácie v podobe Xbox Series X a Playstation 5. Obrovskou mierou sa o zvýšenie predaja konzol zaslúžili krajiny, ktoré boli pandémiou zasiahnuté asi najhoršie a teda Francúzsko, Španielsko, Taliansko a Veľká Británia.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk