Koronavírus update: Gamescom 2020 sa uskutoční, no nie je isté v akej podobe

Koronavírus update: Gamescom 2020 sa uskutoční, no nie je isté v akej podobe

 

Všetko bude závisieť od mnohých faktorov.

Už teraz vieme, že E3 2020 sa neuskutoční. Mohla za to kombinácia viacerých faktorov, pričom asi tým najväčším bola pandémia koronavírusu. Vzhľadom na to, že E3 sa mala uskutočniť už v júni, tak to bolo asi najrozumnejšie riešenie. Medzitým sa organizátori Gamescomu (ten sa má uskutočniť v Auguste) ozvali, že prípravy zatiaľ prebiehajú podľa plánu, no každý deň sa situácia vyhodnocuje na základe nových skutočností.

Prešlo niekoľko dní a už ani organizátori si nie sú istí tým, čo bude ďalej. Vydali totiž nové stanovisko v ktorom potvrdili, že Gamescom 2020 sa uskutoční, no nie je isté v akej forme. Ak sa pandemická situácia do Augusta upokojí, tak všetko pôjde tak, ako obyčajne, no ak by naďalej fungovali prísne opatrenia, tak Gamescom 2020 sa uskutoční iba v digitálnej forme a teda bez prítomnosti verejnosti.

Finálne rozhodnutie o tom, v akej podobe bude Gamescom 2020 sa dozvieme v polovici mája. Tí, ktorí si už kúpili lístky si následne budú môcť požiadať o vrátenie peňazí a svoje peniaze späť dostanú aj vystavovatelia.

Čo sa však s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční je Opening Night Live. Toto podujatie malo svoju premiéru v minulom roku a fungovalo ako spoločná konferencia mnohých vydavateľov a vývojárov pod palcom producenta Geoffa Keighleyho. Tento rok sa ONL uskutoční 24. augusta.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk