Ďalší veľký test služba Google Stadia opäť nezvládla

Ďalší veľký test služba Google Stadia opäť nezvládla

 

Problém služby, alebo vývojárov?

Rozbiehajúca sa služba Google Stadia, ktorá si zakladá výlučne na streamovaní hier z výpočtového strediska spoločnosti Google má ešte stále problémy s množstvom dostupných hier. A hlavne s množstvom dostupných žiadaných hier. Preto je každá hra, ktorá vychádza zároveň na PC/konzoly a Google Stadia pre fanúšikov tejto platformy doslova požehnaním. A pre tých, ktorý zaujíma služba ako taká je to ďalší spôsob, ako zistiť, či je herné stremovanie práve tou budúcnosťou, ktorú hľadáme.

Pred niekoľkými dňami sme sa dočkali hry Doom Eternal o ktorej si môžete viac prečítať v našej recenzii nižšie. A práve Doom Eternal je prvou hrou po veľmi dlhej dobe, ktorá vyšla na Google Stadia zároveň s PC a konzolami a tak sa jej na zúbok pozrela redakcia Digital Foundry.

Po technickej stránke hre prakticky nie je čo vytknúť a to platí aj pre verziu pre Google Stadia. Hra beží na tejto platforme v rovnakom rozlíšení ako na Xbox One X a to konkrétne 1800p, aj keď je pravdou, že Stadia verzii chýba niekoľko možností nastavenia (FoV slider) a niektoré efekty sú očividne v nižšom rozlíšení. Nie je to však nič, kvôli čomu by sme mali plakať.

Problém je však niekde inde. Redaktor Digital Foundry totiž zistil, že hra má veľmi nepríjemný input lag. Zatiaľ čo Xbox One X funguje s odozvou vo výške okolo 94ms, tak Google Stadia tomu pridáva ešte 79-100ms naviac, čo robí pri hraní veľký problém. Hlavne vzhľadom na to, že ide o ultrarýchlu strieľačku, kde je rýchlosť vašich reakcií kľúčom k úspechu.

A Digital Foundry nie sú jediní. Mnoho nových nešťastných majiteľov Stadia verzie totiž hlási úplne rovnaký problém a to napriek tomu, že ostatné hry sa im hrajú oveľa lepšie a žiadajú tak vrátenie peňazí za hru.

Kľúčová otázka teraz je, či ide o konkrétny problém s portom Doom Eternal, alebo ide jednoducho o obmedzenia herného streamovania pri hrách takéhoto typu. Ak je správna možnosť B, tak Stadia môže mať v tomto ohľade do budúcnosti ešte veľké problémy.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk